перший козацький

Батько закону 4128, що “полегшує переходи” в ПЦУ про своє дітище. Віктор Єленський

Share Button

Як на практиці відбуваються добровільні “переходи” релігійних громад в ПЦУ, поки не визнану помісними православними Церквами, ми бачимо щодня. Програма ЧАС ВІДПОВІДАТИ поцікавилась у автора законопроекту №4128, який у народі охрестили антицерковним, як народний депутат Віктор Єленський оцінює реалізацію його положень. Та чи бачать законодавці порушення прав віруючих у втручанні в питання релігії представників влади і націоналістичних організацій.

“Автокефалія ПЦУ для того, щоб залікувати рани і домогтися єдності в Україні. Цієї мети не досягнуто і необхідний деякий час. Нас розбестив той темп, в якому було Православній церкві України надано томос про автокефалію”, – заявив Віктор Єленський.

На наше питання, чому усі релігійні громада, які наче перейшли в ПЦУ, реєструються у державному реєстрі в УПЦ КП, депутат відповів, що просто ще не всі обласні держадміністрації вміють працювати з ЄДР. “А Київського Патріархату не існує. Вони перебувають у режимі ліквідації”, – додав він.

Як громади УПЦ потрапляють до “не існуючої” УПЦ КП, якщо відповідальні чиновники не вміють поки їх реєструвати, пояснити депутат не зміг.

“Немає ніякого визначення релігійної громади. Тому що визначення православними суттєво відрізняється від тих, хто сповідує іслам. Тому релігійна громада приймає, виключає вірних в той спосіб, який вона вважає за потрібне це робити”.

Київ, Верховна Рада, 5 квітня 2019

ссылка на видео: https://youtu.be/w0IzFQm8IuM

Ваш отзыв

comments

Translate »