перший козацький

Без хлору – значить без води. У нас альтернатив немає. Шкінь, Скупченко

Share Button

“Ситуація розпочалася з 15 червня, підприємства, які споживають хлор отримали від ДніпроАзот попередження, що вони припиняють постачання дезинфіканту. Ми почали биту тривогу… Тарифи економічно необгрунтовані, забезпечити якість води при них складно: якщо складові до тарифу всі майже європейські, а вартість води нижча в 10 разів, ніж в Європі. А коли домішуються політичні, технічні і економічні проблеми стає гірше”, – заявив віце-президент асоціації підприємств “Укрводоканалекологія” Олександр Шкінь.

“У всьому світі хлор є основою для дезинфекції, замінника практично немає. Хоча є і інші технології. Чотири міста використовують хлор у великій кількості: Київ, Харків, Маріуполь та Кривий Ріг”.

“Раніше, коли завод ставав, брали російський хлор, але зараз це не можливо, бо він продукт подвійного призначення. Європейські ринки в достатніх обсягах неможливо використати з технічних причин, хоча хлору там достатньо. Важко транспортувати небезпечну речовину, зберігати велику кількість рідкого хлору неможливо, як і зробити державний резерв: він втрачає свої властивості. Тому ведуться перемовини з заводом – іншого шляху я не бачу”.

“Ми звернулись у Антимонопольний комітет, є доручення віце-прем’єра до комітету та Асоціації спробувати віднайти якісь шляхи вирішення. Складність у тому, що Антимонопольний комітет не може застосувати прямі санкції, бо згідно існуючого визначення законом це виробництво не відноситься до природніх монополій”.

“Була 17-го нарада у першого віце-прем’єра за участю представників заводу – обіцяли сьогодні запустити підприємство, але не запустили. Використовується політичний тиск – знову робітники «ДніпроАзота» вийшли на акцію протесту, там працює 4 тисячі чоловік. Вони бояться втратити свою роботу, але то мабуть не стільки вони влаштували”.

Експерт пояснив, що є технологія озонування, але вона надто дорога. Використовують більш безпечний діоксид хлору та амоній у Києві – це більш прогресивно. Бо при використанні хлору утворюються канцерогенні речовини, але й без нього взагалі не можна. Все ж хлор є найбільш дешевим варіантом. До того ж хлором треба обробляти стічні та каналізаційні води.

“Я вважаю, треба владу застосувати. Іншого виходу немає. Всякі ігри з цінами… ви ж уряд, профінансуйте або знизьте ціну на сировину. Інакше буде спалах кишково-шлункових захворювань через неякісну воду і ми не зможемо нічого зробити”, – переконаний заступник президента асоціації “Питна вода України” Володимир Скупченко.

Київ, Голос.UA, 18 липня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/syulQC8YKDg

Ваш отзыв

comments

Translate »