перший козацький

Більшість родин не здатні будуть оплачувати елементарні потреби. Андрій Новак

Share Button

“Передбачаю, що ситуація з монетизацією субсидій буде дуже критична. Бо децентралізація повноважень відбулась, а децентралізація фінансів – ні. Як і раніше, згідно державного бюджету на поточний рік, 80% доходів напряму іде в центральний бюджет. І тільки 20% доходів, тобто податків, іде в місцевий бюджет. Тобто місцеві бюджети не мають власних ресурсів. А вже з центрального бюджету місцеві отримують або не отримують, чи недоотримують кошти на елементарні господарські функції”, – заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Експерт пояснив, що ця тема піднімається зараз через розпочату де-факто виборчу кампанію, хоча монетизація передбачена тільки у жовтні 2019 року.

“Ми повинні бути готові: щотижня будуть інформаційні викиди зі сторони влади – чи уряду, чи Нацбанку, чи Президента – з солодкими обіцянками. Тому що вибори, а перед виборцем треба виглядати гарно і розумно. Тому така соціально чутлива тема, як монетизація субсидій, буде однією із спекулятивних тем”.

“Якщо говорити взагалі про механізм субсидій, якщо йти логікою діючого уряду, що продовжує логіку попереднього, то субсидії потрібно видавати кожному. Бо рівень доходів порівняно з динамікою цін говорять про те, що більшість українських родин не здатні будуть оплачувати елементарні потреби”.

Київ, Голос.UA, 20 липня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/eRTDKuEIrQQ

Ваш отзыв

comments

Translate »