перший козацький

Большая приватизация во время войны – большое национальное преступление против Украины. Новак (укр)

Share Button

“Те, що буде відбуватись під назвою “велика приватизація” під час війни – це є великий національний економічний, і не тільки економічний, злочин проти держави і громадян України”, – сказав голова Комітету економістів України Андрій Новак.

“Слова словами, а факт залишається: Україна розпродається з молотка, навіть стратегічні об’єкти. І швидше за все, справедливого відкритого аукціону не буде. Виставляти такі великі об’єкти в період, коли країна є державою, де відбуваються військові дії, а це для всього світу означає, що всі вони мають мінімальну ціну”.

“В такий період мінімальних цін виставляти такі крупні державні підприємства на приватизацію – це ніщо інше, як національний злочин. Якщо ведеться державницька політика, то держава хоче продати свої активи по максимальній ціні, а не мінімальній. Ті аргументи, що продаються збиткові обленерго, облгази, Одеський припортовий – вони можуть бути збиткові, тільки якщо їх спеціально доводять, або створюється фіктивна збитковість”.

“Те, що постійно змінюється дата початку приватизації та початкові її об’єкти говорить про те, що досі ще не дійшли згоди, не уклали підкилимні домовленості, хто що забирає і за яку суму. Як у нас класично проводилась приватизація: ключові українські підприємства розійшлись по фінансово-промислових групах за попередньою домовленістю”.

“Нажаль, не дивлячись на новий закон про приватизацію, який нібито має зробити її прозорою, напевне ця так звана “велика приватизація” пройде за класичним українським сценарієм, коли об’єкти розійдуться за мінімальною ціною. А як тоді назбирати таку велику суму!”

Як підкреслює експерт, усі гроші не можуть надійти в 2018 році – тільки перші платежі. Частина коштів буде надходити у 2019 та навіть 2020 році.

“Велика приватизація іде вже не один рік і ви знаєте, що планували отримати великі доходи. В бюджеті 2015 року – 17 млрд грн планували, а отримали кілька сотень мільйонів. І в бюджети 2016 та 2017 років ці 17 млрд перекочували. В 2017 вдалося зібрати три з лишнім миль’ярди гривень, тільки через продаж трьох обленерго. А в 2018 вже є розрахунок отримати для бюджету 21,3 млрд грн., що вважаю абсолютно нереалістичним”.

“З приводу 26 підприємств на приватизацію, про які Гройсман стверджував, що вони не стратегічні: обленерго чи Центренерго – це стратегічні об’єкти, бо від них залежить генерація та акумуляція головного енергетичного ресурсу країни”.

Київ, Голос.UA. 17 травня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/XqwgjANceHM

Ваш отзыв

comments

Translate »