перший козацький

Бюджет-2019: скорочення і закриття на місцях закладів освіти, медицини, спорту та культури. Новак

Share Button

“Вереснева місія МВФ у Києві обіцяла, що наступний транш – менше $2 млрд – Україна отримає тільки після прийняття бюджету, як закону. Тому що вони хочуть захистити себе від «сюрпризів». Саме тому у нас прискорився бюджетний процес. Більшість в Раді, яка сформувала сьогоднішній уряд, швиденько прийме цей бюджет – тільки заради грошей МВФ”, – вважає глава Комітету економістів України Андрій Новак.

“Проект бюджету 2019 року – це ксерокопія цьогорічного бюджету. До кожної статті просто додали показник інфляції. Це не дивно: податкової реформи не було, як і бюджетної, і адміністративної реформи стосовно господарської діяльності. Реформи системи державного управління також не було. Ніяких змін”.

“Є один великий пріоритет – силовий блок. На оборону та органи внутрішнього правопорядку статті витрат збільшені найбільше”.

“Інший пріоритет – зменшення витрат на субсидії: з 71 млрд грн в цьому році до 55 млрд грн. Зменшено площу квартир та будинків, що мають право на субсидію, та зменшено обсяги субсидійного використання енергоресурсів. Таким чином, приблизно на 20-22% зменшена кількість українських сімей, які мають право на субсидії”.

“Розчаровує, що роками не змінюється співвідношення між центральним і місцевими бюджетами. Всі розмови про децентралізацію зводяться до децентралізації повноважень, але фінансів більше не дали”.

“Як і раніше, в бюджеті на 2019 рік 80% доходів від податків іде напряму в центральний бюджет, і тільки 20% всім місцевим бюджетам. Гіперцентралізована бюджетна система країни. В таких умовах відбувається скорочення і закриття на місцях закладів освіти, медицини, спорту та культури – місцеві бюджети не мають ресурсу це утримувати”.

Київ, Голос.UA, 19 жовтня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/gw42uhxbyfE

Ваш отзыв

comments

Translate »