перший козацький

CБУ обвинила “РИА Новости Украина” в антиукраинской деятельности и работе на Москву (укр)

Share Button

“Як годину тому назад сказав Голова СБУ, Василь Сергійович Грицак, сьогодні ми вкотре попали в точку і змусили наших опонентів протестувати. Я давно не пам’ятаю, щоб через годину після початку обшуків була реакція і керівництва Раша Тудей, і міністра закордонних справ РФЛаврова, і прес-серктаря Пєскова”, – повідомив на брифінгу заступник Голови СБУ Віктор Кононенко.

“Ми спільно з Прокуратурою АР Крим проводим ряд обшуків. Підставою була оперативна інформація про цілеспрямовану діяльність РФ по залученню журналістів, підкреслюю, громадян України, до проведення підривної інформаційної діяльності. Тоді ж був встановлений громадянин України Вишинський Кирило Валерійович, який керівництвом Міжнародного інформагентства «Росія сьогодні» був призначений керівником українського представництва цього мас-медіа. Ним було зареєстровано низку юридичних осіб, в тому числі ТОВ “Інтерселект”, яке діє під брендом “РИА Новости Украина”.

“Така форма побудови була застосована насамперед для приховування російських джерел фінансування ресурсу та зв’язку вказаної структури з московським офісом МІА “Россия сегодня”.

“Вишинський отримав завдання виїхати до АР Крим для проведення підривних інформаційних акцій. Саме він і підконтрольні йому журналісти виготовляли матеріали, які виправдовували анексію Крима. Саме за цю діяльність, наголошую, закритим указом президента РФ, Вишинський нагороджений медаллю “За повернення Криму” (на брифінгу було представлено фото медалі “За заслуги перед Отечеством”, – Ред.). Після повернення до Києва Вишинський залучив ще кількох підпорядкованих журналістів для виготовлення матеріалів на користь терористичних організацій «Л/ДНР». Просто уявіть, поки на майданах наших міст прощались з загиблими воїнами АТО, прямо у Києві виготовлялись матеріали, як ЗСУ обстрілюють мирний Донбас та інші неправомірні дії”.

Кононенко відмітив, що ті докази, що мали показати, були на брифінгу показані, а заява головного редактора МІА «Росія сьогодні» і телеканалу RT Маргарити Симоньян на захист української філії свідчать про винуватість медіаресурсу: “Ну які ще докази потрібні, на кого працює ця людина і цей офіс, підпорядкований Москві?”

Начальник управління нагляду за кримінальним провадженням Прокуратури АРК Ігор Поночевний повідомив, що проводяться 5 санкціонованих обшуків у журналістів та затримання Вишинського.

Київ, прес-центр СБ України, 15 травня 2018

Источник — канал
5 Полит уголОк, https://www.youtube.com/watch?v=-jLwGr1SWGg

ссылка на видео: https://youtu.be/Kdr-nLaXYgA

Ваш отзыв

comments

Translate »