перший козацький

“Чего вы лезете к Церкви?!” Бабушка ставит на место активистов ПЦУ. Демкивцы

Share Button

Черговий фейковий «перехід до ПЦУ», цього разу у Житомирській області. Днями Житомирська облдержадміністрація росповсюдила інформацію про «перехід до ПЦУ» громади с. Демківці Любарського району. Про це їм нібито повідомили керівниники районних адміністрацій. За словами прес-служби адміністрації «відбулись збори жителів у селах Демківці та Княжин, під час яких громади прийняли рішення про зміну канонічної підлеглості та переходу до ПЦУ».

Навіть не потрудившись назвати ім’я і храм релігійної громади, що могла б голосувати за таке, посадовці в черговий раз зізналися, що не відрізняють «збори жителів сел» від «зборів парафіян, або членів релігійної громади». Але що ж сталося у Демківці 22 січня насправді?

Про це розкаже відео, зняте парафіянами релігійної громади храму святого Василія Великого с. Демківці, яка нібіито й мала кудись перейти. 22 січня церковною громадою в приміщені храму були організовані збори, де парафіянами у кількості 38 людей одноголосно було прийняте рішення про вірність УПЦ на чолі з Блаженнішим Онуфрієм, про що був складенний протокол з підписами учасників та фіксацією на відео.

Після того церковна громада доєданлася до сільських зборів, влаштованих місцевою владою. Як розповів один з парафіян, під приводом господарських питань, вирішення питання паїв та «духовних питань». На зборах були присутні люди, що до релігійної громади не відносяться, а також невідомі чужинці. За даними інформаційного центру УПЦ, були й агітатори «Правого Сектору».
Втім, громада храму святого Василія Великого публічно об’явила про своє рішення і своє голосування, продемонструвавши протокол зборів. А коли на них почали намаагтися тиснути і політично агітувати, люди стали обурюватися, що не хочть цього слухати. Хтось запропонував їм вийти, тоді батюшка запитав «Ви хочете, щоб ми вийшли? Православні, виходимо?» «Так! Християни, виходимо!», — відповіли люди, піднялися і всією громадою в майже 40 людей покинули залу.

«Залишилося близько 15 осіб, до десятка з яких – сторонні. З ким вони далі проводили ці збори, як вони їх проводили і як голосували – я не знаю, тому що наші парафіяни повернулися до церкви і там чекали, поки вся ця вакханалія закінчиться», – розповів священик.

Того ж дня прес-служба Житомирської облдержадміністрації на своєму сайті написала про “перехід” релігійної громади до “ПЦУ”. Запротокольований акт зборів, підписи людей – передали в Житомирську держадміністрацію, але спростування не послідувало.

Виникає питання, яка частина так званих «переходів» схожі на ці фейкові новини на сайтах державних установ? Невже вони готови піти на будь-яку брехню заради статистикаи переходів? І якщо навіть вони брешуть, чого чекати від налаштованих проти Церкви приватних ЗМІ?

А ще маємо зауважити, що місцева громада і священство діяли дуже організовано, граматно і свідомо. Приклад Демківців може бути взірцем громадянскьої повеінки вірних УПЦ в цей напружений час.

— рус —

Очередной фейковый «переход к ПЦУ», на этот раз в Житомирской области. На днях Житомирская облгосадминистрация росповсюдила информацию о «переходе к ПЦУ» общины с. Демковцы Любарского района. Об этом им якобы сообщили керивниникы районных администраций. По словам пресс-службы администрации «состоялось собрание жителей в селах Демковцы и Княжин, во время которых общины приняли решение об изменении канонической подчиненности и перехода к ПЦУ».

Даже не потрудившись назвать имя и храм религиозной общины, которая могла бы голосовать за такое, чиновники в очередной раз признались, что не отличают «собрание жителей сел» от «собрания прихожан, или членов религиозной общины». Но что же произошло в Демковцы 22 января на самом деле?

Об этом расскажет видео, снятое прихожанами религиозной общины храма святого Василия Великого с. Демковцы, которая нибиито и имела куда перейти.

Источник видео: https://www.youtube.com/watch?v=uZlKiKAF5ZM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2Z8txPCyRTaQrmyUmKekcPaVri0MBXCc7s7V96AQLn-NDc-4_dPwXPz0c

ссылка на видео: https://youtu.be/Dly_fZ1XUPw

Ваш отзыв

comments

Translate »