перший козацький
САМОЕ СВЕЖЕЕ

Для начала мира нужно заглянуть друг другу в глаза. Митрополит Онуфрий. #Люди_миру

Share Button

20 вересня, напередодні проведення миротворчої ініціативи Української Православної Церкви – Міжнародного форуму «Люди миру», Предстоятель УПЦ Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів, що потрібно зробити для того, щоб розпочався справжній мирний процес на Донбасі.

“В очах можна побачити все те, що не можна почути словом. Тому саме важливе – подивитись один одному в очі, розсіяти стереотипи про ворога, що склалися”.

Як підкреслив Блаженніший Владика, ідея Форуму – включити в переговорний процес по Донбасу звичайних людей, які безпосередньо постраждали і продовжують страждати від війни, розуміють що це таке. На відміну від політиків, яких війна так не торкнулася.

“Відсутність політиків грає позитивну роль. Тому що #політики весь час щось перетягують на свою сторону, яка не завжди буває об’єктивною та корисною для всієї України. Може для його партії, для його особи це і буде корисно, але не для всіх, не для загала. Тому дискусія без політиків прискорить цей процес, допоможе людям не політизовано зрозуміти свої добрі наміри, ціль, до якої прямуємо – це мир і злагода”.

“Люди повинні впливати на цей процес, бо від війни страждають не політики, а прості люди. Тому повинна йти від них ініціатива миру. Політики часом хочуть війни, часом – миру, кожен з них має свій погляд на це питання і особисті інтереси. А люди ж то страждають! Їм не важливо, які мотиви цього військового зіткнення – це реальний біль і реальні скорботи. Тому вони мають говорити про мир і бажати його”.

Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній зачитав Звернення Предстоятеля до організаторів та учасників Форуму, в якому назвав головну мету заходу.

“Мета нашого спілкування в тому, щоб з одного боку показати простих людей і їх страждання, а з іншого – засвідчити сильне бажання миру”.

Митрополит #Онуфрій також запропонував ряд принципів, на яких варто будувати справу примирення.

Київ – Святогір’я, 20-21 вересня 2020

Ваш отзыв

comments

Translate »