перший козацький

«Дуракам закон не писан» – ось принцип роботи Ради. Валентин Гладких

Share Button

Стосовно роботи Верховної Ради політичний експерт ГО «Слово і Діло» Валентин Гладких розповів, що за квітень парламентарі мали лише 8 пленарних днів. За ці дні Рада результативно проголосувала тільки 5 документів.

“Серед них, зокрема, 2 абсолютно нікчемні, ні до чого не зобов’язуючі постанови. Перша – це звернення до країн ЄС про будівництво Північного потоку, а друга – звернення до Вселенського Патріарха”.

“Що стосується заяви, яка навіть не є постановою і не може бути оскаржена: документ з невідомим правовим статусом. Мета цього – спекуляція на певних чутливих питаннях з метою реалізації свого електорату. Це помилка – вони дали можливість своїм опонентам так само ефективно мобілізувати свій електорат. Коли показували кадри блокування “Опоблоком” трибуни, треба усвідомлювати, що вони так само працюють на власний електорат. І питання більше ніж дискусійне, якого електорату в підсумку виявиться більше: того, хто підтримує подібні звернення, чи хто засуджує намагання держави втрутитися в релігійні питання. Хотілося б подолання розколу в українському Православ’ї, але навряд це відбудеться, бо кількість єпископатів обмежена, а кількість єпископів вдвічі більша, ніж треба”.

“Водночас були голосування, де Рада не змогла набрати 226 голосів. І були питання, які ставилися на голосування 11 разів… тобто голова ВР Парубій, систематично порушуючи Регламент, намагався протягнути ще цілу низку законопроектів”.

“Третій аспект, що український парламент мусив зробити згідно Конституції і законодавства. Мали прийняти Бюджетну резолюцію, яка згідно закону, може прийматися на рік. Вони намагались прийняти на 3 роки, що передбачено тільки в проекті. Це особливість роботи Верховної Ради України: коли приймає якісь рішення на підставі законів, які ще не прийняті. Звертав на це увагу ще в 2015 році, коли прийняли бюджет на підставі законопроектів, які ще не проголосовані, або ще не підписані і не набули чинності – радікальний безпрєдєл”.

“Друге, що мусили зробити: заслухати звіт Уряду за 2017 рік. Щоб проаналізувати і потім корегувати бюджетну політику на наступний рік”.

“Розгляд цих двох документів чітко прописаний в законодавстві з чіткими хронологічними межами. Там не написано, що можна не розглядати, якщо голова Комітету з економічних питань раптом поїхав відпочивати на Балі. Чітко зазначено – 1 квітня”.

“Кабмін, згідно Конституції та законодавства, мусив прозвітувати за виконання своєї програми за минулий рік. Зараз це питання розглядається так, наче Кабмін хоче – звітує, не хоче – не звітує. Рада хоче – розглядає, а ні – так ні”.

“Враження, що ми живемо в дурдомі. Немає Конституції, законодавства або люди не вміють читати. “Дуракам закон не писан” – це парадигма, в якій зараз працює Рада”.

“Доводилось чути “депутати можуть все”. Депутати можуть лише те, що визначено Законами України та Конституцією. Більше вони не можуть нічого. Точніше, можуть ще багато чого, але це виходить за межі їх повноважень. Це обов’язково треба пам’ятати, коли даємо оцінку роботі Верховної Ради”.

Київ, Голос.UA, 23 квітня 2018

–рус–

Относительно работы Верховной Рады политический эксперт ОО «Слово и Дело» Валентин Гладких рассказал, что за апрель біло лишь 8 пленарных дней. За эти дни Рада результативно проголосовала только 5 документов.

“Среди них, в частности, 2 абсолютно никчемные, ни к чему не обязывающие постановления. Первое – это обращение к странам ЕС о строительстве Северного потока, а вторая – обращение к Вселенскому Патриарху”.

“Вопрос более чем дискуссионный, чьего электората в итоге окажется больше: кто поддерживает подобные обращения или кто осуждает попытки государства вмешаться в религиозные вопросы. Хотелось бы преодоления раскола в украинском Православии, но вряд ли это произойдет”.

“В то же время были вопросы, которые ставились на голосование 11 раз… Председатель ВР Парубий, систематически нарушая Регламент, пытался протянуть еще целый ряд законопроектов”.

Эксперт отметил, что принятие Бюджетной резолюции и отчет Правительства за 2017 год –парламентарии обязаны были это выполнить: “Рассмотрение этих двух документов прописано в законодательстве с четкими хронологическими пределами. Там не написано, что можно не рассматривать, если председатель Комитета по экономическим вопросам вдруг уехал отдыхать на Бали”.

“Кабмин, согласно Конституции и законодательству, должен был отчитаться за выполнение своей программы за прошлый год. Сейчас этот вопрос рассматривается так, будто Кабмин хочет – отчитывается, не хочет – нет. Впечатление, что мы живем в дурдоме. Нет Конституции, законодательства или люди не умеют читать. “Дуракам закон не писан” – это парадигма, в которой сейчас работает Рада”.

“Депутаты могут лишь то, что определено Законами Украины и Конституцией. Больше они не могут ничего. Точнее, могут еще много чего, но это выходит за рамки их полномочий. Это обязательно надо помнить, когда даем оценку работе Верховной Рады”.

Киев, Голос.UA, 23 апреля 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/frOQuG0AZq8

Ваш отзыв

comments

Translate »