перший козацький

Економічно обгрунтовані тарифи за умов монополії неможливі! Олександр Сергієнко

Share Button

“Всі монополісти кричать, що у нас економічно обґрунтовані тарифи. Законодавство відштовхується від цього поняття. Це означає, що всі валові витрати підприємства закладаються в тарифи. Виникає алогічна парадоксальна ситуація: в нормальній економіці будь-яке підприємство зацікавлене знижувати собівартість своєї продукції, щоб зросли прибутки. Тут навпаки: чим вища собівартість, тим вище прибутки”, – заявив Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста”.

“В усьому цивілізованому світі про економічну обгрунтованість в умовах монополії ніхто не каже – це нонсенс. Держава завжди повинна обмежувати монополістів. Однак у нас держава взяла сторону монополіста”.

“Навіть якщо НКРЕКП спробує знизити тарифи, є методика, за якою обраховуються тарифи. Методика затверджена Кабміном і якщо хоч на сантиметр НКРЕКП відступить від неї в бік споживачів, через суд будь-яка компанія може вимагати ОТАКОГО тарифу”.

“Тобто вся процедура подачі обґрунтування тарифу, громадське слухання, розгляд в НКРЕКП – це п’єса, написана за відомим сценарієм, у якої відомий фінал. Тарифи будуть встановлені ті, які забажав монополіст. До тих пір, поки держава не поміняє правила гри, у нас постійно будуть зростати тарифи”.

“Вартість теплової енергії. Наприклад на Хмельницькій АЕС виробництво 1 Гкал тепла коштувало на ті часи 75 грн, а в Київенерго 375 грн/Гкал. Ось приклад спекуляції, це ні що інше, як економічне шахрайство Київенерго”.

“Але є ще справа політики. Всі виробники електроенергії постачають її на віртуальний енергоринок, де вона по якимось формулам обраховується та видається вартість для населення та промисловості. Київенерго, точніше власник – Ахметов – зацікавлений в тому, щоб на енергоринку була якомога нижча вартість, бо він експортує 80% електроенергії і буде отримувати найвищу маржу”.

Київ, Голос.UA, “Подорожчання води, вивезення сміття та перегляд комунальних тарифів: скільки заплатять кияни?”, 13 червня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/tKrCong_vy8

Ваш отзыв

comments

Translate »