перший козацький

“Фонд грабування вкладів” та “Блок Панамських Патріотів” не захистять інтереси громадян. Кравець

Share Button

“Наприклад, 98% проблемного портфелю ПриватБанку знаходиться в Дніпропетровській області на юридичних особах, які пов’язані з акціонерами. 5-8 останніх років банкіри заявляли, що «це погані позичальники, які взяли кредит на мобільний телефон чи холодильник і не повертають – тому банк банкрут». А коли почали з’ясовувати обставини куди поділись гроші, виявилось що вони виведені безпосередньо на компанії, які пов’язані з акціонерами та акціонерам безпосередньо. Нехай Нацбанк відверто скаже, де ці гроші, кому вони були сплачені”, – заявив юрист Ростислав Кравець.

Адвокат зазначив, що борги банків, попри їх заяви, складаються не зі споживчих кредитів чи боргів корпоративного сектору, який не має зв’язку з акціонерами.

“Там копійки. Так, є 5-6 прикладів за 10 років. Через ці 5-6 прикладів кредитування 100 банків збанкрутували? Ні, це гроші, які за допомогою того ж Національного банку були виведені власниками та акціонерами”.

“У нас є пан Ворушилін, який очолює, як уже говорять, “Фонд грабування вкладів”, а не гарантування. Він заявив, що непотрібно щось у валюті гарантувати і взагалі нічого. У нас голова Нацбанку зберігає кошти у валюті. У нього 100 мільйонів гривень. Цікаво, як він їх заробив та чи сплатив податки”.

“А у нас будь-яка банківська криза починається з того, як банки припиняють повертати депозити. Так хто винен в банківських кризах – позичальники чи банкіри? Тому вважаю, що питання недобросовісності банкірів – це головне. І те, що роблять наші Довбенки*, це не може бути реальним захистом інтересів громадян. Довбенки мають розуміти, що їх обирали громадяни з метою захисту своїх прав, а не прав банкірів чи олігархів, чи бізнесменів, що насправді відбувається. Ось коли вони це зрозуміють, наведеться порядок”.

“Потрібно в першу чергу гарантувати збереження коштів в банках. Тоді в банки підуть кошти і вони зможуть не купувати ОВДЗ**, а брати кошти залучені від юридичних та фізичних осіб. І таким чином відновиться кредитування. По іншому не буде”.

“Нічого не буде переглянуте. Президент “по-тіхому” все у нас підпише: все ж таки Довбенко подав з Блоку Панамських Патріотів – як він може не підписати?”

“Закликаю, у разі, якщо ви не можете сплачувати кредити – не платіть скільки можете, як вас будуть запевняти в банку. Поки сплачуєте – робите гірше для себе: збільшуються строки позовної давності, відсотки і штрафи. Повідомляйте банк про свою неспроможність і тоді з вами починають розмовляти: кредитор починає шукає шляхи вирішення ситуації”.

Прим.:
*Михайло Довбенко – перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності.
**ОВДЗ – облігації внутрішніх державних запозичень.

Київ, Голос.UA, 9 липня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/vipxxq7CghM

Ваш отзыв

comments

Translate »