перший козацький

“ФСБ показали фото з Євромайдану і запропонували співпрацю”. Юрій Яценко про ув’язнення в РФ

Share Button

“Я був затриманий у травні 2014 року спецслужбами Росії під час приватної поїздки… ФСБ-шники показали мені фото, де я був на Майдані, та запитали, що я там робив. Запропонували співпрацю: на телеканалах розповідати начебто про отримане завдання вести в РФ антиросійську діяльність, але здався ФСБ з проханням притулку, бо не бажав виконувати злочинних наказів української влади”.

Юрій, за його словами, після посилення морального та фізичного тиску перерізав собі вени та порізав живіт, вимагаючи дати подзвонити додому. Згодом, після рятівного дзвінка, до спецприймальника приїхав генеральний консул України. Але його звинуватили у контрабанді вибухівки. Кримінальну справу через півроку закрили, що колишній бранець пов’язує саме з тиском української громадськості, міжнародної спільноти та МЗС, а також дуже успішним адвокатом.

“Цю кримінальну справу, за відсутністю складу злочину, закрили. І в подальшому, щоб мене звільнити, вони відкрили справу “зберігання вибухівки”, яка дозволяє звільнення людини за відбутим терміном покаранням. Мене засудили на 9 місяців і на той час я відбув вже 9 місяців – так мене і звільнили”.

“Очікував, що служба приставів мене видворить з країни, але представник служби повідомив, що мене просто випустять, і я сам буду добиратись. Я очікував, що поза правовим простором мене схоплять ФСБ-шники та знову будуть катувати. Підготувався – у шви одежі заховав леза від бритв і планував, як тільки вийду, прикладу леза бритв до шиї і стану біля камери спостереження СІЗО. Але мене забрали мій адвокат та представники служби. Прикордонник сказав по телефону “людина, яку ми чекали, прибула” і вже до мене “вітаю Вас, Юрій Сергійович, з прибуттям на Україну”. В Україні зустріли десятки журналістів”.

Київ, 22 травня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/ymia_-avpPU

Ваш отзыв

comments

Translate »