перший козацький

Гибридная гречневая агрессия России. Дикун, Малиенко (укр)

Share Button

“В 2018 році вже рік минає, як у нас вдвічі скоротилася площа посівів гречки. Чомусь так відбулося. Рослина досить непроста, не сильно маржинальна. І на сьогодні, відверто, гречку в Україні вирощують ентузіасти. Мені важко, як людині бізнесу, зрозуміти, чому вони це роблять”, – розповів екс-заступник міністра агрополітики, голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун.

“В наступному році буде вирощено гречки ще в два рази менше. Ми втратимо посівні площі, втратимо насіннєвий матеріал. І більше сіяти гречку не зможемо, завезти сорти з Китаю чи Росії – це зовсім інші кліматичні зони”.

“А чому так відбувається? Чому не можна завозити добрива з РФ? Добрива завозити не можна, а гречку можна. Якщо в нас на державному рівні приймуть таке політичне рішення, що гречка Україні не потрібна, що можемо дешевшу завезти з-за кордону, через 2-3 роки взагалі української гречки не буде”.

“Чи зможуть українці жити без гречки? В деяких, навіть європейських, країнах не знають, що таке гречка”.

“Гречка не вимагає багато вкладень, щоб отримати результат. Рентабельність іноді сягала 100%. Але минулого року трапилось те, що ошеломило українського сільгоспвиробника: на ринку нам пропонують придбати зерно гречки по 7-8 грн. Позаминулого року ціна була 10-12 грн – це ще рентабельно”, – пояснив директор СТОВ “Перемога” Микола Малієнко.

“На ринок України почали поступати в необмеженій кількості крупа та зерно країни-агресора. Росія знайшла шляхи – через Казахстан. Аграрій відреагував, на 80% зменшивши площу засівання гречкою. Потрібен захист нашого виробника”.

Київ, УНІАН, 9 жовтня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/6wfZvyJm-90

Ваш отзыв

comments

Translate »