перший козацький

Ілюзії Заходу стосовно України розвіялися. Олесь Доній

Share Button

За словами президента Центру досліджень політичних цінностей Олеся Донія, Антикорупційний суд створений з затягуваннями. “Реально за цього Президента він не запрацює”, – додав політолог.

“За цього Президента він не може боротися з реальною корупцією. В Україні створена система територіальної влади, де є вплив Президента. Судді вже затверджуються безпосередньо Президентом. Потрійне право Президента впливати на склад Конституційного суду”.

“Є конституційна можливість Президенту контролювати всі процеси в країні. Антикорупційні органи дають неконституційний вплив: або через вплив на суддів, або на думку громадських експертів – їх теж можна підкупити. НАБУ не може приймати рішення проти Президента – згідно законодавства він виведений за межі розгляду антикорупційних органів. А його оточення – виведено через непрямі засоби впливу. Вони ж будуть застосовані відносно Антикорупційного суду”.

“Західний світ з оптимізмом зустрів Євромайдан, але ілюзії щодо побудови в Україні демократичної держави швидко розвіялися. Західні експерти визначили одну з основних проблем – корупцію у вищих ешелонах української влади”.

“Вони швидко позбулися ілюзій, що з цією корупцією можна боротися існуючими структурами, які згідно законодавства мають абсолютні права і можливості. Тому визріла ідея створення окремих структур, які створені на межі українського законодавства або за його межею, та займалися б елітною корупцією. Але зі створенням цих 3-4 антикорупційних структур кримінальні справи не доводились до логічного завершення”.

“Остання ілюзія західного світу, що достатньо останню інстанцію побудувати – Антикорупційний суд, або передостанній, як жартують, останній – це антикорупційна тюрма”.

“Реалії української держави, де побудована ілюзорна демократія: у нас існують ті самі структури, як і на Заході, Президент, парламент, але вони не приводять до таких само наслідків, як на Заході. Хоча формально вони існують. З цим зіткнеться Західний світ після того, як буде створений Антикорупційний суд, але проблема елітної корупції не буде вирішена за цієї влади, все рівно нічого не буде працювати”.

“У мене немає ілюзій, за цього Президента, з приводу ефективності роботи цього органу”.

“Немає гарантії, що нова влада не спробує його використовувати, як нинішня влада, з метою тиску на політичних або економічних опонентів, з точки зору зміцнення своєї влади. Хоча мета у західного світу була благою. Була тільки ілюзія, що за нинішньої влади цілі можна досягти”.

Київ, Голос.UA, “Антикорупційний суд: чи чекати нового траншу від МВФ і арештів корупціонерів?”, 11 червня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/WBOWrzP45CA

Ваш отзыв

comments

Translate »