перший козацький

Круты. Активисты ПЦУ добиваются возврата советских времен, чтобы молитва в храмах не звучала (укр)

Share Button

6 липня 2019 року представники територіальної громади села Крути Чернігівської області голосували за “канонічну приналежність” до ПЦУ… релігійної громади УПЦ.

За підтримки ВО “Свобода”, попри закон, участь в незаконному голосуванні взяли жителі села, які не є прихожанами Свято-Михайлівського храму, навіть не знають основ Православ’я, а керуються виключно політичними мотивами.

“Перший Козацький” звернувся за коментарем до секретаря Ніжинської єпархії УПЦ протоієрея Валерія Дашко:

“Спілкуючись з радикально налаштованими націоналістами та представниками ініціативної групи ПЦУ: вони вважають, що вирішувати приналежність церкви має все село. Хоча кожен раз у них різниться число «релігійної громади»: в одному випадку пишуть 300 чоловік, в іншому 150-200 чоловік… Намагаюсь логіку їх зрозуміти, але вона не вписується ні в які рамки: ні в законні, ні моральні, ні математичні”.

“1 червня, коли вони намагалися провести збори, і настоятель, і члени парафії зверталися до них: навіщо вони піднімають питання, яке не в їх компетенції?”

“6 липня вони все ж пішли на цей крок: ініціативна группа під проводом Миколи Ворони порушили закон і намагаються, мабуть, рейдерським способом заволодіти храмом”.

За словами священика, самі селяни кажуть активістам ПЦУ, що якщо ті мають іншу думку чи бчення – нехай відкривають іншу, свою парафію. А не намагаються переєструвати на себе давно існуючу параіфю УПЦ.

“Їм швидше хочеться заволодіти чужим майном. Як свідчить практика, потоім закрити храм, як в радянські часи, щоб там молитву не звершували”.

ссылка на видео: https://youtu.be/hgpkvRuptn0

Ваш отзыв

comments

Translate »