перший козацький

Люди в камуфляже помогают “верующим ПЦУ” войти в храм. Юрист УПЦ Бахов

Share Button

“ЗМІ повідомляють цифру більше 300 випадків нібито переходів до так званої ПЦУ. Але насправді ця інформація не відповідає дійсності. Так звана ПЦУ була зареєстрована 30 січня цього року, куди переходили релігійні громади?” – заявив протоієрей Олександр Бахов, голова юридичного відділу УПЦ.

“Тобто до цього часу перехід до ПЦУ був неможливий, тому що юридично самої інституції, церкви не існувало. Так як з початку лютого набув чинності новий закон, який передав повноваження з реєстрації релігійних громад до Обласної адміністрації та Міністерства культури. Навіть в деяких районах зараз неможливо зареєструвати релігйну громаду, тому що вони неготові вчиняти реєстраційні дії. Фактично це фейкові заяви про перехід”.

“Реально в тих випадках, які зараз популяризуються і пошируюються в ЗМІ не можна назвати «переходами», адже там не голосує сама релігійна громада”.

“Це один з таких поширених способів захоплення релігійною громади. З точки зору кримінального кодексу це є незаконними діями, та є рейдерським захопленням, як самої юридичної особи так і майна, яке належить цій юрособі”.

“Як і раніше зараз відбувається підміна понять шляхом ототожнення релігійної громади та територіальної громади. Ці два субєкта регулюються різним законодавством. Відповідно до Закону про свободу совісті та релігійні організації, в межах одного населеного пункту може бути декілька релігійних громад різного толку, різного віровчення”.

“Фактично виглядає так, що віруючі інших конфесій і релігійних напрямків вирішують питання про те, до кого належати будуть інші віруючі, які в цих зборах не приймають участі”.

“Я не чув жодного повідомлення, щоб перейшла громада КП, або УАПЦ. Але ПЦУ створювалася для них, а не переходів УПЦ”.

“В більшості єпархій та парафіях УПЦ було засвідчено, що релігійна громада бажає залишитися в релігійному об’єднанні УПЦ під керівництвом її предстоятеля Митрополита Онуфрія”.

“І ми маємо такі випадки, коли в одному населеному пункті релегійна громада засвідчила своє рішення протоколом. Про це повідомили органи державної влади, про це знають сільський голова, але вони все одно збирають територіальну громаду на якій ставлять питання про те, що релігійна громада, яка не бажає кудись переходити повинна змінити свою підлеглість. І сам орган державної влади приймає цей протокол і на підставі цього підробного і фальшованого протоколу вчиняє реєстраційні дії… Є такі випадки, коли поліція не тільки не захищає право, коли пошкоджується майно релігійною громади”.

Київ, “Українські Новини”, 21 лютого 2019

ссылка на видео: https://youtu.be/MtJy0k171uI

Ваш отзыв

comments

Translate »