перший козацький
САМОЕ СВЕЖЕЕ
ticket title
Невероятно сильная речь о войне на Донбассе и украинском характере митрополита Арсения! Святогорск
“Тайная” инаугурация Бацьки и большая подстава для Украины. МИР ЗА НЕДЕЛЮ. Кирилл Молчанов
Покажи силу перед таким, как ты, а не перед немощными бабушками. Блаженнейший Онуфрий
Цену мира нужно почувствовать своей шкурой. Как они. 2 истории с Донбасса. Олег Карамазов, ЛЮДИ МИРА
АТО – самое успешное предприятие Луганской обл. Ветеран о жажде мира и заработке на войне. ЛЮДИ МИРА
Свои грантоедские сукины сыны. Руслан Бизяев об “отмене безвиза” и САП
В Македонии хотят автокефалии, Кипр агитируют за ПЦУ. прот. Николай Данилевич
Нужна критическая масса людей, требующих мира. Их не услышат — камни возопиют! ЛЮДИ МИРА, ИТОГИ
Золотарёв: нас ждёт “тысяча хуторов” на месте Украины после выборов? Регионы против Центра

Ми відстоюємо своє право називатись Церквою. Прот. Микола Данилевич. УПЦ

Share Button

“Результатом Архієрейського Собору стало підтвердження єдиної позиції Української Православної Церкви з тих ініціатив державної влади а також Константинопольського Патріархату, про які ми знаємо з 9 квітня 2018 року*. Переважна більшість архієреїв підтримали рішення, що УПЦ не приєднується до процесів з надання томосу, описані причини** цього”, – розповів заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

“Церква була готова до зустрічі з Президентом. Можливо, виникли труднощі технічного характеру. Було багато що запитати у Президента і єпископат чекав, 83 єпископи з 90 сиділи в Лаврі і чекали, поки Президент приїде. Зустрічі не відбулося. Церква далі готова до діалогу. Якби Церква відмовилася від зустрічі – це був би, як кажуть зараз ЗМІ, демарш”.

“Церква також має свою гідність. І цю гідність і незалежність Вона продемонструвала. Тим більше, що Лавра набагато ближче, ніж Стамбул, куди Президент часто літає”.

“Однозначно не буде «єдиної» Церкви, оскільки ми не беремо в цьому участь. З іншого боку, ми готові до розгляду цих питань”.

“Як людям віруючим відноситись до того всього. В Діяннях святих Апостолів Глава 5 вірш 38 наводяться слова вчителя Гамалиїла: «Залиште їх, бо якщо ця справа від Бога, ви не зможете їй протистояти, а якщо то «предпріятіє от человеков», вона розвалиться саме собою». Тому я б радив усім нашим православним християнам бути спокійними, не переживати – поки що схоже, ця справа більше від людей”.

“Нерелігійним людям скажу, не Церква винна у цій ситуації – втрутилася політика. І ці скандали, інформаційний шум завдає великої шкоди Церкві. В Церкві, як і в Іісусі Христі, є і людське і Боже. Шукайте в Церкві Божого, бо його в ній набагато більше людського. Церква зараз відстоює своє право називатись Церквою, своє право від втручання зовнішніх нецерковних сил”.

*Прим.: Президент Порошенко здійснив неанонсований візит у Стамбул, де обговорив з патріархом Варфоломієм необхідність надання Україні автокефалії.

**Рішення Собору УПЦ викладені в Постанові – повний текст: http://bit.ly/2zbIykB

Київ, Голос UA, 15 листопада 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/bpGVuPt5eXg

Ваш отзыв

comments

Translate »