перший козацький

Мільйони родин позбавляють субсидій. Кучеренко. Павловський

Share Button

“Зростання видатків державного бюджету на субсидії з 6 млрд грн у 2013 році до запланованих 71 млрд грн у 2018 і ніхто не знає, чи вистачить цієї суми”, – стверджує екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко

“Головне, щоб політики і громадяни зрозуміли, що субсидії не беруться з повітря. Бо гроші з бюджету – це податки, якими обкладають фізичних та юридичних осіб. Ці 71 млрд грн це астрономічна сума. Головним джерелом субсидій є рента державної компанії Укргавидобування. приблизно 40 млрд грн – це рента, яку ми сплачуємо, коли купуємо газ, і цей податок через бюджет розподіляється на субсидії”.

“14 квітня 2016 року прийшов уряд Гройсмана. Я знаю уряд України, але він сам себе так називає, хеш-тег зараз #урядГройсмана – все-все він зробив. Прийшли молоді, без досвіду, а вже за тиждень вони прийняли постанову № 315 (якою було встановлено єдину ціну на газ та скасовано соціальні норми споживання газу, – Ред.) одноголосно, без економічного обґрунтування. Прийняли не читаючи, бо її не було фізично. І це є темою позову Тимошенко, де я виступаю довіреною особою. Вони два малюночки передали в суд, як обгрунтування: ціна в Німеччині, ціна в Україні”.

“Саме ціна на газ і, відповідно, решта – тариф на тепло, інші тарифи, які підтягнулися, вони спричинили шалене зростання кількості субсидіантів і суми субсидій. Вони встановили ціну на газ, а потім доручили Мінсоцу якось загасити хвилю незадоволення. І вони відкрили ящик Пандори – заходь та бери субсидії. 8,6 млн домогосподарств із 14 млн отримують субсидії і пільги. Хтось за це має сплатити. Аномальна ситуація, в світі невідомо таких прикладів. Без обрахування поставили такий експеримент”.

“У Польщі субсидії отримують 2% поляків, в Естонії до 5%, у Франції виключно на оренду житла. При таких обсягах монетизація не спрацює. Вони заклали монетизацію субсидій на осінь 2019 – тобто розхльобувати буде хтось інший”.

“Головний критерій, заради якого і приймалась ця постанова: позбавляються субсидій ті родини, в яких є особи старше 18 років, які не сплачують єдиного соціального внеску. Підпадають тимчасово непрацюючі та заробітчани, а таких вже декілька мільйонів. По ним вдарить в першу чергу, постраждають мільйони родин”, – заявив експерт з соціальних питань, депутат Андрій Павловський.

“Будуть перевіряти всіх субсидіантів, чи відносно кого є підозра, що його можна позбавити. Підстави для позбавлення субсидії:
– наявність двомісячної заборгованності по комунальним;
– розмір заборгованності перевищив 345 грн;
– якщо протягом року зробили покупку на 50 тис. грн і більше;
– наявність нерухомості: будинку більше 200 кв.м, чи квартири більше 120 кв.м;
– наявність авто, молодше 5 років.
І не береться до уваги, де стоїть будинок: на Печерську, чи в зоні АТО, де він нічого не вартує; бюджетний “Ланос”, чи “Мерседес” – чиновників не буде хвилювати, це є підставою позбавити вашу родину субсидії”.

“За словами експерта, монетизація не торкнеться послуг, що надаються централізовано. Субсидіантів змусять відкривати рахунки у банку, а там їм будуть видавати картки для цільової сплати за конкретні послуги – ніяку готівку видавати не будуть. Від початкових заяв про “стимулювання енергозбереження, бо люди зацікавлені будуть заощаджувати” вже відмовились”.

“Монетизація – це взагалі перший крок до відміни пільги чи соціальної допомоги. Як це сталося з монетизацією проїзду в комунальному транспорті. Це фактично повна відміна пільги для пенсіонерів, інвалідів та інших соціально знедолених, замінивши її 30 поїздками на місяць”.

Київ, Голос.UA, 4 липня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/PsBBxiOGetg

Ваш отзыв

comments

Translate »