перший козацький

Мир прекрасно знает о нарушениях прав верующих УПЦ. Епископ Виктор (Коцаба)

Share Button

“На сьогоднішній день міжнародна спільнота визнає факт наявності правопорушень в Україні: у сфері міжконфесійних відносин, у сфері регілігйних прав віруючих громадян України”, – зазначив голова Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор (Коцаба).

“Починаючи з 2015 року Українська Православна Церква в особі офіційних представників веде активну міжнародну правозахисну діяльність. Це направлено на донесення до міжнародної спільноти проблем та складнощів, які пов’язані з порушенням прав громадян України, віруючих УПЦ. Ми активно беремо участь в заходах ОБСЕ”.

“Моніторингові місії ОБСЄ працюють в Україні і часто відвідують західні регіони, і не тільки їх, де відбуваються міжконфесійні протистояння, де є очевидним порушення прав віруючих громадян”.

“У березні були опубліковані два важливих документи. Перший – це доповідь Управління верховного комісара з прав людини про ситуацію з правами людини в Україні напередодні виборів. Тут чітко зазначені, що автокефалія, яка надана так званій Православній церкві України, не принесла єдності, а тільки поглибила протистояння і напруженість між православними громадянами”.

“Управління з прав людини також аналізує і наводить приклади діяльності СБУ по відношенню до наших віруючих – відкриття кримінальних справ та допити священнослужителів. Також зазначено, що так званий закон про перейменування порушує громадянські та політичні права”.

Другий – це комунікаційний запит представників Організації Об’єднаних Націй на адресу Уряду України. Владика Віктор повідомив, що роз’яснення стосовно зафіксованих порушень прав віруючих не було надано. Хоча запит є обов’язуючи – обов’язковим до відповіді.

“Тому ми розглядаємо це як нехтування норм міжнародного права, що ніяк не покращує та не підвищує міжнародний рейтинг нашої держави в світі.
Але віримо, що зможемо за допомогою наших високопосадовців вирішити проблеми всередині країни, щоб вони не виносились і не обговорювались там, на міжнародній арені”.

Київ, 26 березня 2019

ссылка на видео: https://youtu.be/JAd3efWgUJc

Ваш отзыв

comments

Translate »