перший козацький

“Мы вам не братья!” Мастер-класс по общению с рейдерами ПЦУ. Буковина, Старая Жадова (укр)

Share Button

1 листопада 2019 року сім активістів з рядів організації ПЦУ були спіймані на гарячому при спробі захопити храм на честь святих Архангелів Михаїла і Гавриїла в селі #Стара_Жадова Чернівецької області. Серед них виявилися «хресні Епіфанія».

Замах на чужу власність провалився: селяни разом с поліцією виставили правопорушників надвір і провели виховну бесіду.

«Гроші вкрали! Документи вкрали! І ви хочете на цім будувати віру?! Мені стидно за вас!» —казав у розпачі один з вірян.

Так звані «віряни #ПЦУ» злодійськи зрізали замки на дверях церкви і проникли до споруди. Втім, православні села, законні власники храму, близько 17.00 помітили невідомих у церкві і, швидко згуртувавшись, вивели з церкви. На виклик приїхали і правоохоронці, які склали протокол.

«Коли їх опитувала поліція, то чоловік нашого колишнього скарбника (Ольги Поляк), яка викрала кошти зі скарбнички й уставні документи, зізнався, що це він зрізував замки. Вони нам пошкодили систему відеоспостреження», — розповіли парафіяни й додали, що у селі всі знають, що ця родина вважає себе «хресними предстоятеля ПЦУ» Епіфанія, який народився та провів дитячі роки у Старій Жадові.

Як повідомили парафіяни, після того, як рейдерів вивели з храму до них приєдналося ще декілька однодумців, а згодом під’їхав автобус з невідомими молодими людьми. Але баланс сил все одно був на боці закону та Української Православної Церкви: парафіян громади на чолі з настоятелем храму протоієреєм Василієм Гуцуляком.

Коли, одягнутий як священник, представник ПЦУ намагався апелювати, то почув справедливе зауваження, що православним є кого слухати і їм «не потрібні слова людей, які спилюють замки на храмах».

«Ви є антихрист, ви розумієте це, чи ні? Ви знаєте, що таке храм Господній? Хто вас рукополагав?»

Тож, вислухавши моральні настанови рішучих християн, прихильники «ПЦУ» розійшлися, автобус теж поїхав.

Жителі села, де пройшло дитинство і шкільні роки глави ПЦУ, розповіли, що головою осередку ПЦУ Ольга Поляк, хрещена Епіфанія Думенко, викрала установчі документи парафії УПЦ і понад 70 000 грн, зібраних для великодніх подарунків малозабезпеченим, старим і дітям. За фактом крадіжки було відкрито кримінальне провадження.

Конфлікт триває з лютого 2019. 10 березня були проведені незаконні збори територіальної громади, куди привезли людей з різних сіл і на них релігійну громаду #УПЦ примусово «перевели» в ПЦУ. В.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк здійснив незаконну перереєстрацію на користь організаторів фейкового «референдуму про перехід в ПЦУ».

ссылка на видео: https://youtu.be/-c8mocJ42ho

Ваш отзыв

comments

Translate »