перший козацький

На таку зарплату хай посидять депутати! Акція протесту 17.10.2018

Share Button

“Це останній дзвоник для влади. Тільки профспілки можуть захистити людину праці”, – каже учасниця протесту освітянка Ірина з міста Кам’янське.

“Фінансування закладів освіти іде з Києва. Міністр освіти Гриневич говорить, що все на місця прийшло, але у нас з 1 січня недофінансування. Через те зводимо класи, зменшуємо варіативну частину. Зменшуємо надбавки вчителям. Тому саме в Києві треба вирішувати питання”.

“Коли вони приймають рішення про підвищення заробітної плати вчителям загальноосвітніх закладів, забувають про педагогів дошкільнят і позашкілля: їм досі не підвищили зарплатню на 10%”.

“Вимагаємо субвенцію розраховувати з показників цього року, а не за два роки тому – фінансування розраховується з того періоду. Через те, що не виконується закон про освіту, на посадовий оклад вчителя (три мінімальних зарплати) не йде молодь”.

Зі слів освітянки Марії, у місті Дніпро місцева влада масово скорочує працівників закладів освіти, спорту, культури.

“Через те, що підняли мінімальну зарплату до 3200 і це з місцевого бюджету – вони вирішили зекономити. На прибиральницях, сторожах, гардеробницях, медсестрах. Скорочують педагогічних працівників, інструкторів. Збільшують навантаження музичним працівникам. Тому профспілки міста подали зараз в суд на Департамент освіти”, – розповідає Марія.

Харківська пенсіонерка Зінаїда каже, що не знає, як вижити: “Хай на таку зарплату хоч би годину сидів у Верховній Раді депутат”.

17 жовтня, в Міжнародний день боротьби з бідністю, відбулась Всеукраїнська акція протесту профспілок “Гідність людині, працю Україні, добробут родині!” Декілька тисяч її учасників у Києві розпочали ходу протесту від парку ім. Шевченка і до Кабінету Міністрів України.

–рус–

ссылка на видео: https://youtu.be/ljYxg9C2ogA

Ваш отзыв

comments

Translate »