перший козацький

Нас знову дурять з тарифами ЖКГ. Ті самі. Кучеренко. Сергієнко

Share Button

“Стосовно тарифу на сміття, так, це абсолютно монопольно. Як і уся наша економіка, особливо як ЖКГ, енергетика – суцільна монополія. Зараз, оскільки мав би вступити в силу з 10 червня новий закон, послуга на вивезення та захоронення побутових відходів має обрахуватися окремо від тарифу на утримання будинку”, – розповів екс-міністр Олексій Кучеренко

“Вони якось обрахували, зрозуміло, пішли на підвищення. Цей тариф підготувало те ж саме управління, яке рік тому готувало для вас, шановні кияни, тарифи на утримання будинку. Ми не зможемо зараз розібратися, що вони там хочуть, бо не розуміємо усю собівартість. Там реально на полігоні іде рекультивація, якась переробка, виконується інвестиційна програма чи ні? Я думаю, що ні”.

“Ті, хто нам рік тому підняв в 2,5 рази тарифи на утримання будинків та прибудинкової території, так само нас запевнювали, що це економічно обґрунтовано, що ми отримаємо якісну нову послугу. Ви отримали якісну нову послугу? Я особисто не отримав, як 99% моїх друзів”.

“З чого роблю висновок, що той же орган, який рік тому нас надурив, так само дурить нас сьогодні. Це питання довіри до цих тарифів. Моя довіра – однозначно мінус, а ви самі визначайтесь”.

“Не лише в Києві, в Україні в цілому не створено ринок перевізників сміття. Саме поводження з побутовими відходами включає: збирання, перевезення, утилізація, захоронення, перероблення. Якби на цьому ринку вивезення сміття з Києва була конкуренція… у нас п’ять перевізників, але таке враження, що вони домовляються про ціну послуги”, – заявив Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста”.

“Якби була справжня конкуренція, тоді б це їх примушувало оптимізувати свої витрати. У нас зараз сміттєзбиральна машина може кататись по всьому місту аби зібрати з окремих будинків сміття. Давно були пропозиції виставляти на конкурси мікрорайони, щоб одне підприємство обслуговувало певний район. Це мінімізує затрати та дозволить знизити тарифи”.

“Експерт зазначив, що арифметика обчислення тарифу включає забагато нормативних усереднень, як для тримільйонного міста, що дозволяє кінцеву суму накручувати”.

“Морфологія сміття дуже різниться у залежності від кварталу у різних кінцях міста. Але поки ми не застосуємо суворих ринкових перетворень до галузі, мало що зміниться. Обліку сміття немає. Це можна вирішувати не тільки датчиками наповнення баку, а й адміністративними заходами, менше викидати за раз і менше платити за число контейнерів. Але це неймовірно складне завдання, це Авгієві стайні”.

Київ, Голос.UA, “Подорожчання води, вивезення сміття та перегляд комунальних тарифів: скільки заплатять кияни?”, 13 червня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/M1VMh8VHu9k

Ваш отзыв

comments

Translate »