перший козацький

Наскільки хвора економіка України? Андрій Вигиринський

Share Button

“Курс гривні девальвує і це є наслідком, а не способом подолання тих чи інших кризових явищ в економіці”, — заявив Андрій Вигиринський, політичний та економічний експерт.

На думку експерта, якщо у 2014 чи 2015 році девальвація гривні була допустима і була в цілому частиною державної політики, яка була пов’язана у тому числі зі зменшенням внутрішнього боргу, який номінований в гривні, тому попри шоковий стан населення для влади це була частина стратегії гуманітарної політики, яка була допустима, то сьогодні, якби вони не хотіли напередодні політичної події, яка називається “вибори” втримати курс гривні, відбувається девальвація, саме як наслідок хвороби економіки.

“Українська економіка хвора на стільки, що вона не здатна замістити ті товари, які ми можемо купити лише на зовнішньому ринку. Доки ця тенденція буде продовжуватись про стабільність курсу валюта ми не можемо говорити”.

Вигиринський розповів, як на його погляд долати дефіцит платіжного балансу, дефіцит експорту та імпорту.

“Якщо ми інтегруємось в енергетичне спільноту, сюди повинні прийти іноземні трейдери. Іноземні трейдери за пільговою ціною не будуть продавати газ населенню…Уряду доведеться приймати рішення… Чи продовжувати програму співпраці з МВФ і як наслідок накладати на своїх громадян додаткові обтяження і створювати додатковий дефіцит державного бюджету чи не робити цього”.

Експерт зауважив, що українське споживання та український доходи не забезпечують, не дають можливості людям рухатися в паралельному розвитку з тими країнами про які ми говоримо, до яких ми намагаємося прагнути. Світ розвивається в півтора раза швидше, ніж Україна. Якщо ми відстаємо сьогодні в розвитку на 2%, завтра і післязавтра, то наступить колапс.

“Ситуація з державним бюджетом доволі сумна. Сумна в частині того, що до кінця року його виконають, по доходах і видаткам. Виконають, як за рахунок перерахування коштів прибутку діяльності нацбанку, як за рахунок зростаючи інфляції й девальвації, але це не змінить хронічних проблем економіки країни, на жаль. А 19 рік ми можемо разом і з 20 в принципі вичеркнути з історії розвитку країни. Тому що, якщо цей рік нацбанк прогнозує зростання економіки 3,5%, то наступний рік — це 2,9%, ми сповільнюємо темпи зростання, хоча не вишли на показник 13 року”.

06.08.2018, ГолосЮА

ссылка на видео: https://youtu.be/vGyZTmDar0Q

Ваш отзыв

comments

Translate »