перший козацький

Не потрібно везти до Києва статистів “за автокефалію”. Прот. Микола Данилевич. УПЦ

Share Button

“Всього п’ятнадцять Помісних Православний Церков. Ми запросили відповідно 14 і прибувають делегації: Константинопольської, Олександрійської, Єрусалимської, Грузинської, Сербської, Румунської, Болгарської, Кіпрської, Албанської, Польської, Чеських земель і Словаччини, а також Православної Церкви в Америці”, – розповів заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич.

“З чисто технічних причин не зможуть бути представники Антіохійської і Елладської Церков. Вже починаються спекуляції в ЗМІ, але в цьому не потрібно вбачати політики. Так чи інакше вони духовно будуть з нами”.

“Вже за традицією, запросили до участі в молебні на Володимирській гірці та на літургію в Лавру, це вже 28 числа, представників посольств православних країн”.

Як зазначив спікер УПЦ, очікується приїзд паломників з-за кордону. Мали бути і громадяни Сирії і Лівану, які потребують візи. Всі необхідні документи для запрошення були подані зазделегідь, а зараз це потребує погодження Мінкульту та СБУ, але погодження було зроблено запізно. “Не хочу стверждувати, що це зроблено навмисно, але звертаю увагу на ситуацію і сподіваюсь, що надалі такі проблеми не виникатимуть”.

“Є вже інформація, що держава перешкоджає нам, щоб люди приїхали на Хресну ходу, але сприяє представникам Київського патріархату: надаються безкоштовно автобуси, заброньовані вагони на залізниці. Надходить цікава інформація: багато людей приїжджає, що не мають відношення до Церкви. У Глухові до УПЦ КП ходить 6-8 чоловік, а назбирали два автобуси – більше 100 чоловік, які приїдуть на 28 липня до Києва”.

Священик нагадав, що востаннє влада займалась створенням “картинки” за Ющенка, під час візиту Патріарха Варфоломія.

“Ми не проти, аби держава допомогала іншим, але против перешкоджання нам. Не потрібно везти до Києва статистів. Щоб показати ніби мільйони людей за автокефалію. Ця інформація про адміністративний тиск, набирання бюджетників і інших нецерковних людей, вона відома тим, кому адресована. Патріарх Варфоломій вже ознайомився з цією інформацією. Хочу, щоб влада фактично не позорилася перед усім світом”.

Київ, УНІАН, 25 липня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/G_aaAegXIGY

Ваш отзыв

comments

Translate »