перший козацький

Очередной поджог храма или “вспыхнувший мусор”? Разбираем пожар на Жилянской, 88

Share Button

В ночь с 5 на 6 апреля, на Страстную Пятницу, примерно в полночь стену деревянного храма Иерусалимской Иконы Божьей Матери на улице Жилянской в Киеве охватил огонь. Пожарные, сотрудники Голосеевского отделения МЧС отреагировали молниеносно и профессионально. Здание удалось спасти, за что настоятель храма протоиерей Украинской Православной Церкви Димитрий Гарчук выразил им публичную благодарность.

Если это частное возгорание сотрудникам МЧС ликвидировать удалось, то с выяснением и обнародованием причин пожара или их версий происходит недоразумение. Вплоть до прямого искажения слов отца Димитрия в СМИ. Но ладно родные СМИ, больше смущает версия пожара, опубликованная как единственная на сайте киевского управления МЧС, которую СМИ затем подхватили.
В МЧС написали, что «Прибувши до місця виклику, вогнеборці встановили, що на території академії горіло сміття на площі 4 м кв., з послідуючим розповсюдженням вогню на поруч розташовану дерев’яну церкву».

С такой формулировкой настоятель храма категорически не согласен. Его сомнения целиком разделяет и начальник хозяйственного отдела Киевской академии эстрадного и циркового искусств, на территории которой находится храм. Мы отправились на Жилянскую, 88, чтобы проверить версию пожарных и выслушать аргументы отца Димитрия. Ведь повод для тревоги у него есть. Только за 2018 год на фоне открытой пропаганды ненависти к Украинской Православной Церкви было совершено минимум 4 умышленных поджога храмов УПЦ, три из них – в Киеве.

О том, что нам удалось выяснить на месте пожара, смотрите в сюжете.

— укр –

В ніч з 5 на 6 квітня, на Страсну П’ятницю, приблизно опівночі стіну дерев’яного храму Єрусалимської ікони Божої Матері на вулиці Жилянській в Києві охопив вогонь. Пожежні, співробітники Голосіївського відділення МНС відреагували блискавично і професійно. Будівлю вдалося врятувати, за що настоятель храму протоієрей Української Православної Церкви Димитрій Гарчук висловив їм публічну подяку.

Якщо це приватна загоряння співробітникам МНС ліквідувати вдалося, то зі з’ясуванням і оприлюдненням причин пожежі або їх версій відбувається непорозуміння. Аж до прямого спотворення слів отця Димитрія в ЗМІ. Але хай там рідні ЗМІ, більше бентежить версія пожежі, опублікована як єдина на сайті київського управління МНС, що її ЗМІ потім підхопили.
У МНС написали, що «Прибувши до місця виклику, вогнеборці встановили, що на території академії горіло сміття на площі 4 м кв., з послідуючим розповсюдженням вогню на поруч розташовану дерев’яну церкву».

З таким формулюванням настоятель храму категорично не згоден. Його сумніви цілком поділяє і начальник господарського відділу Київської академії естрадного та циркового мистецтв, на території якої знаходиться храм. Ми вирушили на Жилянську, 88, аби перевірити версію пожежних і вислухати аргументи отця Димитрія. Адже привід для тривоги у нього є. Тільки за 2018 рік на тлі відкритої пропаганди ненависті до Української Православної Церкви було скоєно мінімум 4 умисних підпалів храмів УПЦ, три з них – у Києві.

Про те, що нам вдалося з’ясувати на місці пожежі, далі в сюжеті.

ссылка на видео: https://youtu.be/SJ9sz8afP_U

Ваш отзыв

comments

Translate »