перший козацький

Під приводом нацбезпеки в Україні перешкоджають свободі слова. Алла Ратушна

Share Button

“Сьогодні повинні констатувати постійні порушення прав людини, зокрема, свободи слова, яка визнається світовою спільнотою як одна з найважливіших свобод. Неприпустимий той факт, що в Україні з’являється цензура, а також факти різних форм державного примусу у зв’язку із висловлюваннями поглядів та переконань громадян”, – наголосила засновник благодійного фонду “Нове покоління Києва” Алла Ратушна.

“Ті утиски, які сьогодні є: для того, щоб зробити прес-конференцію нас не допустили в два інформресурси. Але правда є, слово є і впевнена – справедливість буде”.

“Свобода слова виписана у ряді міжнародних та національних нормативно-правових актів: Загальна декларація прав людини ст. 19, Конвенція про захист прав людини ст. 10, Конституція України ст. 34”.

“Право на інформацію про роботу влади виходить від народу. Але в Україні відбувається зворотна ситуація, коли влада не має інтересу прислухатися до голосу народу. Під приводом забезпечення нацбезпеки в Україні перешкоджають свободі слова”.

“Директор Freedom House заявляє, що насилля відбувається над журналістами, мотивується безкарно і це являється головною загрозою свободі слова. Це стосується і нападів на журналістів, і утисків”.

Експерт заявила, що розглядається кримінальна справа з приводу тиску на неї та викрадення.

“Політичний та економічний тиск змушує журналістів обходити деякі кричущі теми. Саме політичне перешкоджання приймається за загрози, називаючись загрозою нацбезпеці. Наявність політичних в’язнів: думаю, саме через Надю Савченко нам відмовили в наших ефірах”.

“В українському лексиконі знов з’явився термін інакомислення. За роки незалежності здавалося воно давно вийшло зі ЗМІ, але це не так”.

Громадський діяч повідомила, що саме через це виникла ідея створити премію Народний голос.

“Кожна людина, яка хоче висловитись та може висловитись зможе це зробити в нашому ресурсі. Будемо нагороджувати найкращих. Вже нема чого боятися. Журналістика – четверта гілка влади і впевнена, що вона відродиться. Бо це наша чесна та справедлива країна”.

Київ, Інтерфакс-Україна, “Стан свободи слова в Україні”, 18 червня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/XY6R6AwXlLE

Ваш отзыв

comments

Translate »