перший козацький

“Півсела сєпарів та жи*ів”. Як віряни села Раків Ліс протистоять “переводу до ПЦУ”

Share Button

У волинському селі Раків Ліс, як і в інших випадках, схиляння до переходу в ПЦУ спричинило конфлікт серед жителів села та членів релігійної громади храму Благовіщення Пресвятої Богородиці.

У неділю, 17 лютого, було проведено збори територіальної громади села, які по стандартному сценарію були названі зборами релігійної громади храму.

До агітації за ПЦУ активно долучився директор школи Олександр Кузьмич, який не являється парафіянином церкви та навіть не живе в цьому селі. За день до голосування за зміну конфесії релігійної громади ним проводилась «інформаційно-залякувальна» робота щодо «правильного» голосування вчителів та техпрацівників. Після такої просвітницької роботи, колеги Кузьмича постили його цитати в соцмережах, де він клеймить співгромадян інших переконань «жид*ми» та «сепарами».

“Чому безбожники, комуністи, ті, хто ходить до церкви два рази на рік – паску святити – будуть командувати, голосувати за нашу церкву? Він знає “Вірую”?! Чого вони добиваються? Нашо вона їм – вони ж ходити в неї не будуть все одно!” – обурюються віряни УПЦ.

Замки на церкві змінені, громада не має до нього доступу. Хоча «голосування за перехід» як такого не відбулося, що підтвердив і голова села, проте ЗМІ рапортують про вдале приєднання до ПЦУ. Тож відкриються двері храму для своїх вірян чи ні – не відомо.

Змушені з сумом констатувати, що на сьогодні маємо протистояння людей, які роками мирно жили в одному селі та ходили до однієї церкви. А сьогодні в різних куточках нашої багатостраждальної України тривають конфлікти та сутички людей на релігійному ґрунті.

ссылка на видео: https://youtu.be/kzGvnB2fRPo

Ваш отзыв

comments

Translate »