перший козацький
САМОЕ СВЕЖЕЕ

По беспределу. Захват храма в Жидичине

Share Button

22 лютого на Волині представники УПЦ КП і прихильники ПЦУ взяли штурмом храм Святого Миколи Чудотворця в селі Жидичин та недопускали до захопленого парафіян. Відео виклала в Мережу вірянка УПЦ. За свідченнями селян, активістів, що закривши обличчя стали стіною перед храмом, привезли сюди на мікроавтобусі. Програма ЧАС ВІДПОВІДАТИ розбиралась в подіях.

“Ми не стадо баранів, щоб переганяти нас з одного стійла в друге. Нехай ідуть до штундів і ще їх переводять! Хай покажуть мені лінійку, якою вони міряють що є більший українець чи менший. Ми маємо право на свободу віросповідання. Кому не подобається – ідіть в інший храм”, – каже обурений житель села.

Клірик храму ієрей Роман Гелета не боїться запитати прилюдно, чи може хтось згадати пропаганду від нього за “руський мір” та певен, що ця неприязнь провокується умисно. Проте не може зрозуміти навіщо це робити. “Проти кого ти воюєш? Проти Церкви, яка тебе хрестила, яка тобі допомагала?”

Дружина ієрея та його мати були побиті церковними рейдерами. Згодом старша жінка розповіла, що медики засвідчили в неї струс мозку.

“Яке відношення ми маємо до російської Церкви. Ми Українська православна Церква. За Путіна та Кирила ми не молимось. Це провокаційні твердження без доказів. Ми молимось за Україну, кожне богослужіння молимось воїнів АТО”, – свідчить парафіянин церкви.

То ж кому вигідно влаштовувати “маски-шоу” та припиняти українські молитви?

Напередодні цих подій, 9 лютого, відбулися парафіяльні збори громади храму, де віруючи підтвердили свою вірність УПЦ.

ссылка на видео: https://youtu.be/8y9iOAqVWR8

Ваш отзыв

comments

Translate »