перший козацький

Почему униаты ненавидят православных, и кто такие рагули? Галичане о галичанах. ПРАВО НА ВЕРУ

Share Button

События в городе Золочев Львовской области, где местные чиновники, духовенство УГКЦ и боевики-националисты устроили средневековую травлю священника Украинской Православной Церкви, возвращают нас к дискуссии о корнях этой ненависти и причинах её безнаказанности. А также о том, как жить в одной стране с этим, немыслимым в Европе и 21 веке варварством.

Собеседники автора проекта “Право на веру” публициста Яна Таксюра — священник киевских храмов преподобного Агапита Печерского и святителя Луки Крымского, а также православный миссионер Руслан Калинчук — оба родом с Галичины. Из Львова и Ивано-Франковска. Они как никто хорошо понимают здешний менталитет и атмосферу, в которой живут местные жители и формируются взгляды галичан, знакомы с тяжёлой историей своей малой родины.

Вместе они попытаются ответить на вопросы, откуда эта ожесточенность, откуда русофобия и враждебность к православной Церкви и своим “инаковым” согражданам? Какой отпечаток на их психологии оставили уния и польско-католическое владычество? Неужели с поляками и австрийцами им жилось лучше, чем с украинцами и русскими, а “кляти советы” принесли только боль и унижение? И, наконец, почему им позволяют вести террор и войну против своих граждан сейчас, в нашей общей независимой Украине?

Разбираемся, чтобы научиться жить вместе и сохранить свою Веру и свои права.

9 августа 2020, Киев

— укр —

Події в місті Золочів Львівської області, де місцеві чиновники, духовенство УГКЦ та бойовики-націоналісти влаштували середньовічну цькування священика Української Православної Церкви, повертають нас до дискусії про коріння цієї ненависті і причини її безкарності. А також про те, як жити в одній країні з цим, немислимим в Європі і 21 столітті варварством.

Співрозмовники автора проекту “Право на віру” публіциста Яна Таксюра — священик київських храмів преподобного Агапіта Печерського та святителя Луки Кримського, а також православний місіонер Руслан Калинчук — обидва родом з Галичини. Зі Львова та Івано-Франківська. Вони як ніхто добре розуміють тутешній менталітет і атмосферу, в якій живуть місцеві жителі і формуються погляди галичан, знайомі з важкої історією своєї малої батьківщини.

Разом вони спробують відповісти на питання, звідки ця запеклість, звідки русофобія і ворожість до православної Церкви і своїм “інакшим” співгромадянам? Який відбиток на їх психології залишили унія та польсько-католицьке панування? Невже з поляками та австрійцями їм жилося краще, ніж з українцями і росіянами, а “кляті совєти” принесли тільки біль і приниження? І, нарешті, чому їм дозволяють вести терор і війну проти своїх громадян зараз, в нашій спільній незалежній Україні?

Розбираємося, щоб навчитися жити разом і зберегти свою Віру і свої права.

9 серпня 2020 року, Київ

ссылка на видео: https://youtu.be/rrSpzPJnk58

Ваш отзыв

comments

Translate »