перший козацький

Порушники Будапештського меморандуму мають увійти до мінського процесу. Дейнеко

Share Button

“Наша модель реінтеграції тимчасово окупованих територій під назвою «Мінськ-3» передбачає модифікацію Мінського процесу за двома напрямами: зміна суб’єктів Мінского процесу та зміна змісту цих домовленностей”, – розповіла кандидат соціологічних наук Олександра Дейнеко, експерт громадської організації “ЕкспертиЗА Реформ”.

Експерт пояснила, чому варто змінити і розширити коло суб’єктів цього процесу. Гарантами безпеки України після ядерного роззброєння в 90-ті стали Росія, США та Великобританія. Підписанти порушили свої зобов’язання: непорушність кордонів країни, заборона санкційного тиску та вжиття сили задля захисту України від агресії. Така норма міжнародного права, як солідарна відповідальність, допоможе Україні у захисті національних інтересів.

“Україна має не стояти з протягнутою рукою, відносно нових траншів від міжнародних кредиторів, а висувати вимоги на компенсацію завданих збитків до країн-підписантів Будапештського меморандуму”.

Також Дейнеко пояснила, що можливий напрямок роботи країни – пред’явити позов до цих країн, звернувшися в суд. Можна ще відновити ядерний потенціал України.

“Але пропонуємо звернути увагу на третій сценарій подій. Це ініціювання нового переговорного процесу, розширивши коло суб’єктів перемовин. Зрозуміло, мають стати США, Великобританія та РФ, як країни, що не виконали Будапештський меморандум. Віддаючи належне ролі Німеччини та Франції у цій справі, можна запропонувати їм статус країн-спостерігачів в оновленому складі Мінського процесу”.

“Результатом і має стати Мінськ-3 або розширена назва “Про припинення військової агресії Російської Федерації проти України, відновлення територіальної цілісності та державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях та їхню реінтеграцію до складу України”.

Київ, УНІАН, прес-конференція «Мінськ-3: експертна модель реінтеграції тимчасово окупованих територій», 31 травня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/2m9Jg51vk18

Ваш отзыв

comments

Translate »