перший козацький

Росія має визнати нікчемним закон про прийняття Криму до РФ. Олександра Дейнеко

Share Button

“Ситуація в Криму від ситуації на Донбасі відрізняється тим, що вона супроводжувалась квазі-юридичним оформленням. І спочатку у нас була ухвалена Постанова Верховної Ради Криму про незалежність Автономної Республіки Крим. Потім вони звертались до Російської Федерації, уклали між собою договір і РФ видала відповідний закон”, — розповіла Анна Гончар, експерт громадської організації ЕкспертиЗА Реформ.

Угода про реінтеграцію включатиме особливі умови, які мають гарантувати виконання усіма сторонами своїх обов’язків, а також забезпечити у майбутньому недопущення вчинення сторонами Угоди акту агресії стосовно України чи невжиття ними будь-яких дій щодо його припинення. А саме:

— Анулювання самопроголошення незалежності Криму та його входження до складу РФ;
— Укладення “Будапешту-2”;
— Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду державами-підписантами Угоди про реінтеграцію;
— Сприяння прийняттю Конвенції про відповідальність держав за міжнародно-протиправні діяння.

“Відповідно до нашої умови, з моменту підписання Угоди визнаються нікчемними вже зазначені постанови ВР Криму про визнання Криму незалежним та призначення референдуму. Натомість, всіма сторонами Угоди мають визнаватися юридична сила та дія актів України, які були видані після цих незаконних актів Ради республіки Крим”.

“У нас є Указ Президента від березня 2014 року (Олександр Турчинов, — Ред.), яким була зупинена дія постанови Ради АРК про референдум, є рішення Конституційного суду України також від березня про недійсність цієї постанови, і маємо три рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, якими визнавались незаконними усі рішення ВР АРК та міськради м. Севастополя”.

“Так само РФ з моменту підписання Угоди візьме на себе зобов’язання вчинити певні юридичні дії з анулювання виданих та підписаних документів: РФ має скасувати федеральний закон, яким вона прийняла Крим та м. Севастополь до свого складу, та визнати нікчемність та припинити дію договору між АРК та РФ про прийняття Криму до її складу”.

На думку експерта, сторони Угоди мають гарантувати безпеку України, у самій Угоді чи окремим документом, що можна назвати Бкдапешт-2. Але такі самі гарантії цього разу мають бути реально забезпечені: відповідальністю за порушення наданих гарантій.

Київ, УНІАН, прес-конференція “Мінськ-3: експертна модель реінтеграції тимчасово окупованих територій”, 31 травня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/Zg4R0bqe8K0

Ваш отзыв

comments

Translate »