перший козацький

Смерть не звільняє від виплати кредитів. Сергій Биков

Share Button

“Була розповсюджена практика, коли спадкоємець брав на себе тільки ті об’єкти нерухомого майна, але не брав зобов’язання по тим боргам, які стосувалися окремих часток спадку. Через суд була можливість довести державі та кредиторам, що він не має розраховуватись по тим боргам, які стосувалися окремої частки нерухомості, переданої у спадок. Сьогодні автоматично на нього покладаються кредитні зобов’язання”, – заявив політичний експерт, голова Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков.

Як зазначив експерт, окрім можливості успадкувати частину, не обтяжену кредитом, була можливість використання майна, не вступивши у право володіння спадщиною та не відмовляючись від неї. Тепер ця можливість нівельована.

“З приводу політичної складової: усі фракції та групи парламенту, окрім “Батьківщини”, підтримали цей проект закону*. Одна з ключових причин, чому не голосували – цей закон неконституційний: його дія розповсюджується на весь час до ухвалення цього закону. А згідно Конституції, закон не має перш за все зворотної сили і він не може погіршувати ті умови, які були раніше передбачені законодавством”.

“Будемо спостерігати велику кількість звернень до Конституційного суду від осіб, які брали кредит, у тому випадку, звичайно, якщо Президент підпише цей закон. Вже зареєстрована петиція на сайті АПУ, аби Президент наклав вето на цей закон”.

Прим.: *03.07.18 Рада прийняла проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування (№ 6027-д). https://ift.tt/2N7q3lT

Київ, Голос.UA, «Новий закон про кредити: чи доведеться платити за небіжчиків?», 9 липня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/JIrbxUr3j7o

Ваш отзыв

comments

Translate »