перший козацький

Стояли в вере Христовой и были за это убиты. УПЦ помянула жертв сталинских репрессий

Share Button

Пам’ять жертв політичних репресій священики Української Православної Церкви пом’янули 17 травня під Києвом на “Биківнянських могилах”.

→ Єпископ Переяслав-Хмельницький, секретар Київської єпархії Діонісій (Пилипчук):

“Саме цей день присвячений пам’яті усіх жертв реперсій і масових вбивств в 30-ті роки минулого століття. Ці люди, що безвинно віддали життя, будуть вічно у пам’яті свого народу та Церкви.

Цей залізний хомут так званого “червоного терору” крім людей за політичною зачепив і людей за релігійною ознакою. Всі люди, що визнавали віру в Бога, що вони ходять в церкву, потрапляли в категорію неблагонадійних”.

“Схоплені, закатовані і з протоколів архівних матеріалів ми знаємо, що багато як мирян так і священиків були зіслані або вбиті та поховані на цій землі. За твердість вірі Христовій, за цей подвиг, Церква вшановує їх як сповідників віри та мучеників.

За цими людьми, з благословіння Блаженнішого Митрополита Онуфрія, ми звершили заупокійну молитву”.

“Церква поєднує і минуле, і теперішнє, і майбутнє. І пам’ять про загиблих жертв політичних репресій має нагадувати всім нам і прийдешнім покоління, що знати свою історію потрібно. Без знання трагедій минулого не побудувати життя держави майбутнього, щоб ці трагедії не повторювалися”.

→ Керівник Центру вивчення спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття, директор Міжнародного інституту афонського спадщини Сергій Шумило:

“Третя неділя травня традиційно в Україні відзначається як День пам’яті репресованих. Бо якраз в травні 1938 року відбувся пік репресій відбувся по Україні. Зокрема в Києві у в’язниці НКВС за одну ніч було розстріляно більше 560 людини. І після цього відбувались масові страти “неблагонадійних”. Точних цифр досі ніхто не знає, це були мільйони…”

“У Биковні в лісі була спецділянка НКВС, де ховали знищених людей, бо були такі масові розстріли, що не можливо було вмістити на кладовищах тюрем”.

“Тут дуже багато закопали священиків, незалежно від національності. За наклепами, за необережні висловлювання – приписували статтю “антирадянська діяльність”. Більше 300 священиків поховано”.

Биківня, 17 травня 2020

ссылка на видео: https://youtu.be/g3R48Vd_LHg

Ваш отзыв

comments

Translate »