перший козацький

Томос и изменения статуса УПЦ усилят сепаратизм. Архиеп. Климент. УПЦ

Share Button

“Константинопольська Патріархія сама стала на шлях розколу, об’єднавшись з розкольниками. Це точка зору не лише єпископів, а і тисяч священиків, мільйонів вірян Української Православної Церкви”, – наголосив архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря), голова Синодального просвітницького відділу УПЦ.

Дії Константинополю одноголосно визнані Синодом УПЦ неканонічними та вирішено призупинити євхаристійне спілкування з Константинопольською Патріархією.

“Форсування надання так званого «томосу» та зміни канонічного статусу УПЦ можуть призвести до втрати Україною своєї церковної території. Особливо в непідконтрольних регіонах, що може спонукати до нових вогнищ сепаратизму”.

“УПЦ засуджує усі дії, в тому числі псевдоцерковних діячив, які призводять до розділення країни, щоб сепаратистські настрої підживлювались шляхом рішень про надання автокефалії або томосу в українському Православ’ї”.

Архієпископ наголосив, що зустріч 13 листопада, яку ініціював сам Президент, не відбулась через небажання Порошенка відвідати Києво-Печерську Лавру. Це є незрозумілим, бо Президент неодноразово до цього відвідував святу обитель для отримання благословення.

“Ми хотіли б, щоб було пояснено, що мається на увазі під закликами вивезти вірян нашої Церкви з України. УПЦ патріотична Церква і піклується про збереження єдності нашої держави”.

Київ, Митрополія УПЦ, 13 листопада 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/L3UsO41CIg4

Ваш отзыв

comments

Translate »