перший козацький

Це така підтримка чи державна диверсія проти фермерів? Іван Слободяник про “фермерський мільярд”

Share Button

“Було помилково закладено принцип державної підтримки: як у “фермерському мільярді” так і в програмі підтримки техніки. Диявол в деталях. Помилка прописана в порядку використання коштів”, – пояснив голова комітету Асоціація фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) Іван Слободяник.

“Що стосується “фермерського мільярду”, з самого початку кулуарно прописувався порядок, він не пройшов громадського обговорення. Відповідно половина, тобто 500 мільйонів гривень були заплановані на компенсації по фермерським кредитам. При цьому 80% фермерських господарств до 500 Га. Ці господарства не кредитуються в банках. Тобто з самого початку було зрозуміло, що ці кошти на це спрямовані не будуть”.

Сервіс надання держпідтримки, на думку експерта, зовсім не європейський, а є анахронізмом радянських часів: покинувши господарство та зібравши усі документи, фермер отримає кошти в середині року, а не на початку, коли вони необхідні найбільше.

“Ще є час все змінити за рахунок зміни порядку використання коштів. Було проведення опитування усіх членів Асоціації: лише 13% готові були подати документи, 58% – ні. Враховуючи, що це 1,5 тисячі фермерів з 35 тисяч, було очевидно, що ці кошти не будуть використані”.

“Друга помилка стосується техніки. Філософія підтримки сільгоспвиробника, з акцентом на виробника техніки – помилкова. Бо треба запитувати у фермера, яка техніка йому потрібна. А в програмі компенсації немає популярної у фермерів техніки. Тобто філософія підтримки перевернута з ніг на голову”.

Київ, ЛігаБізнес, 27 вересня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/wsqNkPX19rk

Ваш отзыв

comments

Translate »