перший козацький

Цена “афтокефального чуда” Порошенко. Алексей Якубин (укр)

Share Button

“Питання релігійне у нас перетворилося на передвиборчу кампанію. І Президент намагається розкручувати свою тріаду «Армія. Віра. Мова»”, – каже політолог Олексій Якубін.

“Це ж абсурд. Ми ж не обирали Президента, як Патріарха чи виразника волі якоїсь конфесії. Ми обирали представника волі всіх громадян України: атеїстів, агностиків і т.д. А Президент себе поводить, наче говорить від імені православної конфесії, порушуючи наші права і тих, хто сповідує релігію”.

“Якщо влада не може показати досягнення у соціально-економічній сфері, чим вона й має займатися, влада намагається запропонувати нам релігійні питання. Але це ерзац релігії: влада не ставить питання рішення розколу, посилити єдність Церков”.

“Європейський досвід показує, що якщо зробити Церкву державною, то це нівелює її, перетворює в державний інститут, для поширення ідеологічних речей”.

“Уявіть собі, якби Кеннеді, єдиний католик-президент в історії США, почав нав’язувати американцям єдину помісну католицьку Церкву, аргументуючи, що це єдина правильна, а протестанти змовились з Кремлем. До Далласу не дійшло б – це відразу імпічмент. А у нас Президент чудово усвідомлює, що переступає Конституцію”.

На думку експерта, Президент активно взявся за церковну тему, усвідомлюючи низькі рейтинги.

“Різна соціологія показує 5-7% і антирейтинг 70%. Це штовхає його до пошуку Дива, політтехнологічного дива. Якщо вдасться Але тут є прорахунок, як і відбувається з армією: ця тема мобілізує опонентів президента. Вже Опозиційний блок – Бойко взявся: каже, що має бути чіткий поділ держави від релігії. І з цим вони підуть на вибори, реалізуючи «повернення до Конституції»”.

“А з іншого боку, соціологія вказує, що надання томосу дасть Президенту, в кращому випадку, 2% – на рівні соцпохибки. Тріада Президента розпадається і не сприймається щиро. Люди кажуть: «Ми і так ходимо до Бога – до чого тут Банкова?»”

Київ, Голос.UA, 16 жовтня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/aEsuSf0yLt4

Ваш отзыв

comments

Translate »