перший козацький

Центри зайнятості сприймають як джерело допомоги по безробіттю. Галина Янченко

Share Button

“На жаль, в ході глибинних інтерв’ю ми виявили, що на сьогоднішній день більшість осіб, які так чи інакше стикаються з роботою Центру зайнятості, оцінюють його функцію як суто номінальну. Це і представники бізнесу, і самі безробітні або люди, які нещодавно були працевлаштовані”, – зазначила Галина Янченко, експерт ГО “Фундація.101”.

“Основна асоціація, яку викликає Центр зайнятості у всіх- це виплати по безробіттю. Хоча є додаткові пропозиції: як надання малих грантів на старт власного бізнесу. Але з усіх респондентів жодна людина не користувалася цією допомогою. Люди більше орієнтуються на роботу, як наймані працівники, та відчувають недовіру до будь-яких виплат від держави. Інша послуга Центру зайнятості – оплата навчання або підвищення кваліфікації. Тільки одна людина з опитаних скористалася можливістю, але наступне працевлаштування не було наслідком цього навчання”.

“Потенційні робітники оцінюють Центри як неефективну інституцію, бо вони пропонують вакансії малооплачувані, по досить технічних і важких роботах. Роботодавці вважають його роботу дуже бюрократичною. Чули кілька випадків, коли працівники Центрів зайнятості не були зацікавлені в допомозі роботодавцям знайти собі працівників”.

Респонденти відзначили вікову дискримінацію під час пошуку роботи.

“Більшість респондентів зазначають, що існує вікова дискримінація при працевлаштуванні. Більшість з них говорять, що у віці більше 35-40 років знайти роботу стає значно складніше, іноді – практично неможливо, тому що такі резюме роботодавці навіть не розглядають”.

“Проблеми, з якою стикається бізнес – це також невелика ефективність Центрів зайнятості. Тому бізнес шукає працівників на приватних майданчиках, як сайти work.ua, robota.ua, olx. Стратегія підбору персоналу змінилась на пошук молодих людей, випускників або студентів, які з одного боку претендують на меншу зарплату, а з іншого, їх можна навчати під власну модель роботи. Також важко закрити деякі вакансії і часто доводиться приймати на роботу людей без відповідних навичок та витрачати ресурси на навчання”.

“Стосовно побажань бізнесу до влади та законів. Більшість представників бізнесу відзначають проблеми з судовими процесами – надто довго. Тому через суд не часто вирішують питання. Є побажання тих, хто починаю власну справу, щодо податкових канікул чи зменшення податків. Також стримує розвиток бізнесу та, відповідно, відкриття робочих місць бюрократія і корупція”.

Київ, Український кризовий медіа-центр, презентація дослідження «Чотири роки війни. Криза робочої сили на Донбасі», 15 травня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/v_04yUNKDIA

Ваш отзыв

comments

Translate »