перший козацький

Українці витрачають свої останні заощадження. Андрій Новак

Share Button

“Нещодавно прийнятий закон № 6027-д про так зване відновлення кредитування в банківській системі, він збільшує права банків, розширює їх і зменшує права позичальників та поручителів. Це означає, що цей закон – відвертий продукт лобізму власників банків. Тут або спрацювала Асоціація банків України, або неформальне об’єднання декількох банків, а можливо навіть власники окремого”, – голова Комітету економістів України Андрій Новак

Експерт переконаний, що незважаючи на назву, цей закон ніяк на відновлення кредитування ніяк не вплине. Він вплине на можливість банків повертати раніше видані кредити, перш за все іпотечні.

“При такій кредитній ставці може працювати тільки спекулятивна або відверто кримінальна економіка з наперед відомими намірами “кинути”. Поки Нацбанк разом з урядом не буде працювати над зниженням кредитної ставки, ніякого відновлення не буде”.

“З точки зору макроекономіки: відновлення кредитування не може бути, коли зменшується депозитний портфель. З початку року на 22 млрд грн зменшились заощадження в банківській системі. Це наслідок низького рівня доходів населення, які використовують свої останні заощадження для життя”.

“Для відновлення кредитування перша умова – зниження на порядок, або, як мінімум, у 7-8 разів кредитної ставки в банківській системі України. А друга – підвищення рівня життя українців. Тільки після цього можна говорити про якесь відновлення і збільшення кредитування, а не прийняттям закону штучно”.

Київ, Голос.UA, 9 липня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/KSl11xQA2uk

Ваш отзыв

comments

Translate »