перший козацький

В Україні старі радянські традиції ручного управління економікою. Андрій Новак

Share Button

“Якщо ці наступні три роки у нас не буде нових валютних вливань, уявіть собі курс $25 млрд помножити на сьогоднішній валютний курс і ви зрозумієте, що для того, щоб обслужити державний борг, нам треба буде віддати один річний бюджет. З трьох річних бюджетів віддати потрібно один – такого не витримає бюджет жодної країни. Тому без нових валютних вливань, не має значення з яких джерел – МВФ, ЄС, Світового Банку, ЄБРР – щоб хоча б перекредитуватись, нам буде дуже важко, практично нереально силами України обслуговувати зовнішній борг”, – стверджує голова Комітету економістів України Андрій Новак.

“Без траншів найближчій рік не стоїть питання гроші МВФ – існування України. Але ці гроші – фінансовий комфорт для кожного українця, бо якщо доведеться більші кошти витрачати на обслуговування зовнішнього боргу – доведеться урізати інші статті бюджету, в т.ч. соціальні”.

“Транш ЄС в 1 млрд євро – це не одноразовий, а до 2020 року, який буде видаватись частинами, в залежності від виконання умов МВФ. Бо транші ЄС напряму пов’язані з МВФ: надходить транш МВФ, а вже після нього ЄС. Це чіткий зв’язок, анонсований обома сторонами, спільна фінансова лінія”.

“Дивлячись на практику останніх чотирьох років, нажаль, немає жодного зв’язку між траншами МВФ і стабілізацією чи зміцненням курсу гривні. Девальвація гривні продовжувалась навіть при надходженні строєного траншу в 5 млрд доларів”.

“Як вирішив в даний момент прем’єр-міністр, так і витрачаються кошти бюджету, як вирішив голова НБУ, стільки друкують гривні. Обидва ці керівники повністю керовані Президентом, бо це глибоко його люди, з його бізнес- і політичних структур”.

“Поки в Україні існуватиме режим управління ручний, без жодних принципів і критеріїв, до того часу ми будемо залежати від просто настрою наших політиків і їхніх мотивів на найближчі місяці чи роки. Це означає відсутність системи, в даному випадку економічної, що працює в усіх цивілізованих країнах”.

“У нас кожні вибори починають черговий розворот економіки на когось. В нас не навчились користуватись перевагами демократії, в системі управління у нас старі, ще радянські традиції ручного управління”.

Київ, Голос.UA, “Дефолт і долар по 50: чи виживе Україна без кредиту МВФ?”, 14 червня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/Gz6hL6B5so8

Ваш отзыв

comments

Translate »