перший козацький

В Україну повернули ікону “Богородиця Володимирська” останнього гетьмана Скоропадського

Share Button

7 травня відбулась презентація виставки “Повернення”, яка присвячена іконі “Богородиця Володимирська” XVII ст. Гендиректор Національного музею історії України Тетяна Сосновська зазначила, що дякуючи переконаням наших співвітчизників, до нас в Україну повертаються артефакти, які могли б вже ніколи не повернутись.

Нащадки останнього гетьмана України виставили ікону на продаж і її придбав український колекціонер Ярослав Голдун.

Працівник фондів НМІУ Олена Походяща переконана, що головне завдання, аби національна спадщина залишалась в країні. Випадки повернення культурних цінностей, нажаль, одиничні.

Ікона невідомого волинського майстра “Богородиця Володимирська” (XVII ст.) виконана на дошці і оздоблена срібними з позолотою шатами. На шатах, під час експертизи, виявлено герб родини Головінських, яким ікона, напевне, належала раніше.

Голова Комітету з питань культури і духовності ВР Микола Княжицький наголосив, що це не захід, присвячений одній іконі, а тим цінностям, які, як нам здається, ми втрачаємо.

“У нас складається враження, що сучасні медіа, соціальні мережі, цинізм, безвідповідальність нібито займають весь простір українського суспільства. Але насправді це не так. Коли ми бачимо ікону, що поєднує нас з великою українською родиною і людей сучасних, які намагаються це до нас донести, і тих людей, кому це цікаво – маємо базис будувати країну”.

ссылка на видео: https://youtu.be/f0c51KDc3-U

Ваш отзыв

comments

Translate »