перший козацький

Велика приватизація: енергетичний сектор найбільш привабливий для інвесторів.

Share Button

Енергетичний сектор є найбільш пріоритетним і найбільш цікавим, вважає Андрій Вигиринський, політичний та економічний експерт.

“Це працюючий бізнес, це той бізнес, в якому так чи інакше є споживач. Він не може відмовитись від монопольного становища, природних монополій, так як звикли ми їх називати. Це стосується, як обленерго…Так і в частині теплової енергії “.

На думку експерта, зовнішнім інвесторам не цікава Україна, а внутрішній інвестор, який сидить протягом 4 років на фінансових потоках центренерго, може накопичити достатню суму коштів, для того, щоб її приватизувати.

“Якщо ми подивимось список об’єктів приватизації, я думаю, що цікавими для наших внутрішніх інвесторів будуть такі об’єкти, як Херсонська ТЕЦ, Дніпровьска ТЕЦ, Криворіжська ТЕЦ, Северодонецька Теплоцентраль”.

Якщо б у нас запрацював ринок природного газу так, як він повинен працювати, без спеціальних зобов’язань, без тарифів, які не переглядаються для населення, в цілому був би інтерес і у іноземців, вважає експерт.

Взаєморозрахунок, який сьогодні дозволяє НАК Нафтогазу України показувати прибуток, в той самий час штовхає Укртрансгаз і відповідні підприємства у збиток, це так званий взаємний розрахунок за рахунок підписаних актів, зауважив Вигиринський.

“Формально у нас виходить ситуація, за якою підприємства, які генерують теплову енергію, вони збиткові…в той час як НАК за рахунок того, що Укртрансгаз може погасити цю заборгованість, оскільки здійснює транзит поки що російського газу на територію Європейського Союзу”.

На погляд експерта, інвестор не може вкладати кошти в той ринок, об’єкт, який не працює за ринковими правилами, вкладати в країну, де відсутнє верховенство права і можливість захисту через судові інстанції своїх прав, де політична ситуація постійно нестабільна, а закони міняються.

“При обліковій ставці в 17% краще гроші покласти… в облігації внутрішній позики, ніж у працюючий бізнес”.

17 05 2018 ГолосЮА

ссылка на видео: https://youtu.be/S8mYKTTZURc

Ваш отзыв

comments

Translate »