перший козацький

Відновлення Донбасу: хто і як має компенсувати Україні усі збитки. Тетяна Барановська

Share Button

“Україна має право розраховувати на домовленість щодо того, яким чином країни-гаранти Будапештського меморандуму можуть забезпечити припинення військової агресії, повернення всіх окупованих територій, відбудову усього зруйнованого та компенсацію усіх завданих збитків”, – сказала Тетяна Барановська, експерт громадської організації “ЕкспертиЗА Реформ”.

“Першим кроком перемовного процесу в новому форматі, на нашу думку, має стати звернення Президента України або Верховної Ради до країн-гарантів Будапештського меморандуму та Норманського формату – з ініціативою провести міжнародні перемовини. Україна має констатувати, що на сьогодні Мінські домовленості не виконано. По-друге, учасниками Будапештського меморандуму не були виконані свої зобов’язання. По-третє, Україна має запропонувати своє бачення, як країни-гаранти мають сприяти у припиненні військової агресії РФ проти України”.

“Зустріч буде присвячуватись укладенню угоди між учасниками Будапештського меморандуму і Норманського формату, в якості країн-спостерігачів. Предметом угоди має стати припинення агресії, повернення територій, їх повноцінна реінтеграція до складу України та компенсації”.

На думку експерта, це передбачає введення миротворчого контингенту на територію України та має бути схвалено Радбезом ООН.

“Росія має припинити діяльність незаконних адміністрацій на території Криму та Донбасу, а також добровільно компенсувати усі збитки Україні та її громадянам”.

“США та Великобританія мають поряд із РФ компенсувати усі збитки та взяти на себе частину витрат на реінтеграцію Донбасу. Виплати можуть надаватись у натуральній формі, як будівельні матеріали та техніка”.

“Важливо, щоб участь у відбудові брали саме громадяни України”.

“Щоб така угода була підписана цими країнами, Україна має пояснити світу, яким чином буде поводитись із звільненими територіями, як буде здійснюватися там державне управління та захист прав та свобод громадян. Необхідно прийняти усе необхідне законодавство, зміни у Конституцію. Проведення такої законодавчої роботи дозволить переконати міжнародних партнерів у тому, що ми виконаємо свої зобов’язання за угодою”.

Київ, УНІАН, прес-конференція “Мінськ-3: експертна модель реінтеграції тимчасово окупованих територій”, 31 травня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/GXLaPPVRpz0

Ваш отзыв

comments

Translate »