перший козацький

Визит Волкера – только разведка. Валентин Гладких о миротворцах (укр)

Share Button

“Візит Волкера і перспективи? Я далекий від думки, що це може найближчим часом реалізуватися. Сумніваюся, що зміни будуть внесені в Конституцію. Є закон про тимчасовий порядок самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей. Там прописані частини політичного врегулювання, але – на підставі відповідних законів. А коли вони будуть написані? Це прекрасно розуміє і Волкер, і Європа. І цей парламент навряд чи спроможний це зробити, бо іти на вибори, електоральні уподобання – це буде проблематично”, – прогнозує експерт ГО «Слово і Діло», к.ф.н. Валентин Гладких.

“Тому візити Волкера – робочі візити для збору інформації, побачити своїми очима що відбувається і донести до тих, хто приймає рішення. Інше питання – розширення його повноважень”.

“Але ми не вийшли ще далеко навіть і близько на фінішну пряму до того, щоб там з’явились миротворці. Ніяких казахів та білорусів там в принципі бути не може. Це принципово і неприйнятно. Якщо говоримо про миротворців на лінії розмежування, то може мова йти про перший крок з подальшим розширенням до російського кордону. Я би не переоцінював значення саме цього візиту”.

“Насправді, Сполучені Штати не палають бажанням вступати безпосереднім учасником в процес врегулювання. Вони швидше виступають у ролі, і так себе і позиціонують, як своєрідного посередника, який з одного боку підштовхує сторони до взаєморозуміння, а з іншого може потім виступати у ролі гаранта виконання досягнутих домовленостей”.

“І давайте не забувати, що питання миротворців буде вирішуватись не у Норманському форматі, не Мінських угод, а винятково ООН, де США присутні. Усвідомлюючи, що сценарій, який влаштує Україну не влаштує Росію, чи навпаки – Росія член Ради безпеки ООН і може накладати вето на будь-яке рішення – я далекий від думки, що тут ми просунулися”.

“І у нас є питання аудитора НАБУ – хто цей щасливець? Якщо ми хочемо, щоб аудит НАБУ відбувся об’єктивно, ми маємо розуміти, що він таким не буде –він дуже буде залежати від суб’єкта, який цей аудит буде проводити”.

Київ, Голос.UA, 21 травня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/JUyp5wZK2-0

Ваш отзыв

comments

Translate »