перший козацький

Вони свідомо штовхають Україну до імпорту енергії з Росії. Юрій Корольчук

Share Button

“Проблеми залишаються з імпортом вугілля, з видобутком. Проблеми, які намагаються створити група народних депутатів, зареєструвавши як мінімум деструктивний законопроект №8626, який має хорошу ніби назву «щодо здешевлення електричної енергії», але насправді може зашкодити і ринку електроенергії в цілому, і імпорту вугілля, і привести до колапсу енергосистеми в період підготовки до опалювального періоду, коли відбувається накопичення вугілля”, – пояснив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

“З’явився звіт Європейської асоціація вугілля та лігніту (Euracoal): мова йде про формульний підхід, який отримав назву “Роттердам плюс”. Вони підтвердили його відповідність міжнародним стандартам”.

“Сьогодні Україна залишається залежна від імпорту вугілля і залежність зростає. Якщо в 2014-2015 роках було менше мільйона тонн, потім трохи більше, то в минулому було майже 6 млн тонн. За перше півріччя цього року вже привезли 4,5 млн тонн вугілля. А видобуток українського скорочується”.

“Експерт підкреслив, що “Роттердам плюс” не український винахід: закупівлі вугілля відбуваються на ринках за міжнародних індексами (формулами), що і регулюють визначення ціни. У запропонованому депутатами законопроекті пропонується формула “0,9 Роттердам” без будь-якої аргументації цієї цифри”.

“Чому постачальник, який привозить в Україну вугілля, має отримувати меншу ціну за вугілля, яке він купить дорожче на міжнародних ринках? А ціна на вугілля вже становить більше 100$, плюс транспортування. А закладена ціна 83$. Депутати, що називають себе єврооптимістами та реформаторами, виступають за лібералізацію ринку енергії, водночас пропонують антиринкові методи формування ціни. Не кажучи вже, що Верховна Рада не має права встановлювати тарифи”.

“Якщо це рішення буде ухвалено, протягом вересня, жовтня, листопада запаси вугілля будуть вичерпані. І в грудень місяць компанії увійдуть з пустими складами. Раніше кризи були через непоставки з неконтрольованих територій чи зниження власного видобутку, то сьогодні проблема може бути породжена таким законопроектом, який заборонить імпорт”.

“Міф, який присутній у авторів законопроекту: видобуток вугілля дуже дешевий, безкоштовний… Цей закон виключно лобістський, який намагається підтримати великих виробників електроенергії. У нас собівартість видобутку більше 3 тис. грн, є і 5-6 тисяч. Але це власний видобуток, його треба підтримувати”.

“Коли автори законопроекту ідуть на такий крок, вони свідомо штовхають Україну до імпорту електроенергії з Росії”.

Київ, Інтерфакс-Україна, 7 вересня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/q-3OCfKiF6Q

Ваш отзыв

comments

Translate »