перший козацький

Як “радикали” Ляшка системно голосують за владу. Валентин Гладких

Share Button

“Впродовж цієї сесії депутати практично не виконали тих обіцянок, які були зафіксовані в їх передвиборчих програмах. У Верховній Раді повністю відсутня коаліція. Є коаліція де-юре, яку складають дві депутатські фракції, які не мають 226 голосів, та, де-факто, стихійна більшість, яка збирається під конкретне голосування”, – заявив експерт ГО “Слово і Діло” Валентин Гладких.

“Які фракції давали більше голосів за прийняті законопроекти, в кількості від складу фракції: Народний фронт – 80%, БПП – 72%, а третя фракія, які в радикальній опозиції, тим не менше традиційно 72% голосів віддавали за урядові законопроекти – це радикальна Ляшка. Ще одна фракція, яка не може визначитись в коаліції вона, чи опозиції – Самопоміч 60–70% голосів. Ще джерело для голосів коаліції – це традиційно позафракційні”.

“За таких умов сподіватися на те, що Верховна Рада буде працювати ефективно і виконувати функції, які на неї покладені, неможливо. Починаючи з того, що Рада не може виконати пряму норму Конституції і забезпечити наявність та функціонування коаліції”.

“Цей Парламент фактично самоусунувся від прийняття реальних рішень. Він перетворився на місце, де такі рішення легітимізуються, але приймаються не в стінах парламенту. Звіт уряду – не відбувся, зокрема про виконання бюджету за минулий рік і ці півроку, хоча це передбачено Конституцією. Контрольніа функція повністю провалена. Ігноруються вимоги опозиції стосовно звіту силових органів”.

Як зазначив експерт, впродовж цієї сесії було проголосовано низку принаймні резонансних законопроектів: Про антикорупційний суд, Про нацбезпеку і оборону, Посилення відповідальності за виховання дітей. Гірше з кадровою роботою: міністри гуляють у незрозумілому статусі – повний провал. Плюс неспроможність призначити членів Центрвиборчкому.

“Наші народні обранці поїхали відпочивати, хоча формально на цьому вони працюють у комітетах. Тому закликаю колег і журналістів перевірити, скільки Комітетів, робочих груп провело засідань… Варто перевірити і нагадати, що за ними є контроль”.

“Стосовно перевиборів: швидше за все, ця “прекрасна” Верховна Рада допрацює до кінця своїх повноважень. В умовах неформально розпочатої передвиборчої кампанії, навряд чи наступна сесія буде більш ефективна”.

Київ, Голос.UA, 16 липня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/qlhXMsLLeXE

Ваш отзыв

comments

Translate »