перший козацький

З цією владою стабільною буде тільки криза. Андрій Новак

Share Button

“Ми вже від НБУ такі пояснення чули: девальвує гривня тому, що прийшла весна, упав взимку сніг – упала гривня. Але для того і існує Центробанк та золотовалютний резерв. Пряма функція Нацбанку – забезпечення стабільності курсу національної валюти. Якщо він головну функцію не виконує – для чого він потрібен?” – вважає глава Комітету економістів України Андрій Новак.

Експерт зазначив, що нажаль курсова політика уряду та НБУ на постійну девальвацію гривні: на кінець цього року заплановано курс 30,1 грн за долар.

“І зі сторони Кабміну і керівництва Національного банку йде підготовка нас з вами, що гривня буде девальвувати і в 2019-му і 2020 роках. Курс буде 32, 33 та 35 грн за долар. Йде підготовка громадянської свідомості українців до девальвації гривні. Ніяких розмов про економічне зростання при такій курсовій політиці на девальвацію вести неможливо”.

“Девальвація гривні весь час підсікає, підрізає доходи українців, все менше купівельної спроможності. Не розвивається внутрішній ринок. При нашій структурі сировинного експорту це дорога в нікуди. В Україні відсутня економічна стратегія розвитку країни. Кожна влада робить те, що вважає за потрібне, вирішує свої справи. У нас немає загальнодержавної економічної політики. З цього всі проблеми”.

“Очікувати при нинішньому політикумі змін в економічній політиці – я не очікую. Оскільки сьогоднішній політикум править країною 20 років, одні і ті ж люди. Від них сподіватись, що з якогось понеділка політика їх зміниться на прямо протилежну, це ілюзія. Питання переходу на іншу економічну стратегію і політику лежить виключно в політичній площині”.

“Ми як громадяни маємо таку можливість змінити ситуацію мирно, без шин і революцій на виборах просто розумно ставити галочку у бюлетені. Ми маємо можливість змінити хоча б верхівку нашої влади. А після цього розраховувати на зміну економічної політики. В рамках сьогоднішнього політикуму нічого змінити не можна. Якщо кардинально не змінити нинішню владу, країна буде постійно переживати економічні кризи. Нам потрібні нові політики, нові політичні лідери бо ті, які керують нами зараз, довели країну майже до розвалу”.

“У 2019 році настає час Рубікону: або ми зберігаємо країну і даємо шанс для розвитку, або в наступні 20 років ми будемо жити від кризи до кризи, будемо просто виживати від кризи до кризи. Закликаю бути у 2019 відповідальними та розумними і не обирати тих самих політиків на посаду Президента і до парламенту”.

Київ, Голос.UA, 26 липня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/rZ1cSVfaCu8

Ваш отзыв

comments

Translate »