перший козацький

Зачем детям статус пострадавших вследствие военных действий? Александра Магурова (укр)

Share Button

“Больше года с момента принятия Постановления №268* ведется работа по внесению изменений, потому что процедура получения статуса была чрезвычайно сложной. Как результат, только 9 детей за год смогли получить этот статус ребенка, пострадавшего вследствие военных действий”, – рассказала советник Минсоцполитики Украины по вопросам внутренне перемещенных лиц в Киеве Александра Магурова.

“Сейчас в Украине зарегистрировано почти 240 тысяч детей внутренне перемещенных лиц (ВПЛ) – это те дети, которые потенциально имеют право на получение данного статуса. Плюс другие категории детей, которые могут получить статус: дети погибших военнослужащих, дети волонтеров, дети военнопленных. Но только 423 человека получили статус детей, пострадавших от военных действий. И не все регионы Украины предоставляли этот статус. Буквально из 8 областей дети получили статус пострадавших”.

После внесения в апреле 2018 года изменений в указанное Постановление правительства, в августе был проведен мониторинг на предмет улучшения предоставления статуса детям.

Были приведены следующие данные исследования:
Луганская обл. – 25 289 детей ВПЛ, 1843 заявления о предоставлении статуса, 301 ребенок его получил;
Киевская обл. и Киев – 51 095 детей ВПЛ, 13 заявлений, 5 получили;
Волынская обл. – 882 ВПЛ, 90 заявлений, 28 детей получили статус.

“Многие семьи не видят смысла оформлять статус, заниматься бюрократическими процедурами, если данный статус ничего не дает. Часть родителей говорит про бюрократические трудности”.

“Если не говорить только о социальных гарантиях, понимание количества пострадавших детей для Украины, как для государства, имеет стратегическое значение. Потому мы заявляем, что у нас боевые действия и сотни тысяч пострадавших, но мы не можем предоставить четкие цифры. На международной арене эта цифра тоже будет иметь большое значение в будущем”.

*Прим.: 5 апреля 2017 года принято Постановление №268 о предоставлении детям статуса пострадавших в результате военных действий. По оценке ЮНИСЕФ, в Украине 580 тысяч детей пострадали от конфликта. За год статус получили только 9 детей.

Киев, УКМЦ, 6 сентября 2018
–укр–

“Більше 1,5 року працюємо над питанням соцзахисту дітей, які постраждали внаслідок військового конфлікту. Створена робоча група при Мінсоцполітики, куди входять представники держорганів та громадських організацій. Більше року з моменту прийняття Постанови №268 ведеться робота з внесення змін, тому що процедура отримання статусу була надзвичайно складною. Як результат, лише 9 дітей за рік змогли отримати цей статус дитини, постраждалої внаслідок військових дій”, –розповіла радниця Міністерства соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Києві Олександра Магурова.

“Зараз в Україні зареєстровано майже 240 тисяч дітей внутрішньо переміщених осіб – це ті діти, які потенційно мають право на отримання даного статусу. Плюс інші категорії дітей, які можуть отримати статус: діти загиблих військовослужбовців, діти волонтерів, діти людей, які потрапили в полон. В той же час, лише 423 особи набули статусу дітей, постраждалих від військових дій. І не всі регіоні України надавали цей статус. Буквально з 8 областей діти набули статус постраждалих”.

Після внесення у квітні 2018 року змін у зазначену Постанову уряду, у серпні був проведений моніторинг на предмет покращення надання статусу дітям.

Було наведено наступні дані дослідження:
Луганська обл. – 25 289 дітей ВПО (внутрішньо переміщених осіб), 1843 заяви щодо надання статусу, 301 дитина його отримала;
Київська обл. і Київ – 51 095 дітей ВПО, 13 заяв, 5 отримали;
Волинська обл. – 882, 90 заяв, 28 дітей отримали статус.

“У Волинській області, після того, як були внесені зміни до постанови, працівники служб у справах дітей дзвонили в родини, де є діти, які потенційно можуть набути статусу, і повідомляли про таку можливість. Зрозуміло, що обдзвонити 50 тисяч немає можливості, але можна інформувати іншим способом, охопивши більше людей”.

“Багато сімей не бачать сенсу оформлювати статус, займатися бюрократичними процедурами, якщо даний статус нічого не дає. Частина батьків говорить про бюрократичні труднощі. До мене надходили звернення дітей, яким виповнилося 14 років і вони самі можуть звернутися: їм усно відмовляють у прийомі заяви. В постанові №268 прописаний акт оцінки потреб для людини, яка вже досягла 18 років і не має дітей. Можливо, працівники служб бояться відповідальності при наданні статусу”.

“Якщо не говорити тільки про соціальні гарантії, розуміння кількості постраждалих дітей для України, як для держави, має стратегічне значення. Бо ми заявляємо, що у нас бойові дії і сотні тисяч постраждалих, але ми не можемо надати чіткі цифри. На міжнародній арені ця цифра теж матиме велике значення у майбутньому, коли ми будемо закликати до відповідальності відповідні сторони. Можливо в нас буде змога вимагати компенсацію”.

Київ, УКМЦ, 6 вересня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/ccuqO-r-m6w

Ваш отзыв

comments

Translate »