перший козацький

Законодательные гайки на евробляхи. Чернявский, Коновалов, Медведь

Share Button

“Автомобілі стали майже недоступною розкішшю для більшості населення. Це, в свою чергу, викликало у людей бажання вийти з ситуації. Скориставшись нюансами у митному законодавстві ЄС та України, почали використовувати автомобілі на європейській реєстрації”, – співзасновник ГО “АвтоЄвроСила” Олександр Чернявський.

За словами експерта, на територію країни таким чином потрапили 2-3 млн авто за неофіційними даними, а офіційна статистика наводить цифру від 300 тисяч до мільйона. Держава почала реагувати закручуванням законодавчих гайок, створюючи незручності для громадян України, аж до конфіскації авто. Громадяни бажали б сплатити податки без усяких схем, але не спроможні це зробити за наявною формулою обрахунку.

“Згідно нового закону розмитнення коштує стільки ж, скільки авто і навіть більше. Зараз взагалі неможливо розмитнити, а якби і могли б, то за новими ставками за авто вартістю 3000 євро доведеться віддати 8-10 тисяч євро”.

“В більшості країн Євросоюзу розмитнення авто з США коштує 30-40%, а у нас більше 100%. Ці ставки не підйомні для наших людей”.

На думку фахівця, можливість сплатити за нормальними митними ставками компенсує “касовий розрив”: простий обрахунок кількості автовласників євро блях свідчить, що надходження податків перекриють ті 6 млрд, що були раніше при завищених ставках. А потенційний попит дозволяє їх навіть перекрити.

Експерт з питань транспорту В’ячеслав Коновалов вказує на небезпеку корупційної складової, бо вже зараз центри ДАІ не можуть впоратись з напливом бажаючих і навіть існують фірми-рєшали, які беруть від 1000 грн за допомогу тільки в пришвидшенні, а буде помножене на 10. “Уявляєте, якщо 300 тисяч автовласників кинуться до цих центрів?”

“Зменшився акциз на нові авто, що буде стимулювати їх ввезення та робить їх більш доступними. Максимальні льготи для авто до 5 років. На старіші автомобілі максимально висока ставка, але вона в 2-5 разів нижче, ніж раніше. Виключно позитивний заонопроект”, – стверджує директор консалтингової компании William Invest Expert Віктор Медведь.

Прим.: 13 липня Рада прийняла у першому читанні законопроекти №8487 і 8488, які передбачають внесення змін до Митного кодексу та дозволяють легалізувати в Україні машини на іноземних номерах.

Київ, Голос.UA, 17 липня 2018

ссылка на видео: https://youtu.be/6HOfiZDa-pQ

Ваш отзыв

comments

Translate »