перший козацький

Главные святыни Крестного хода в Киеве на День Крещения Руси. Их история и значение

Share Button

🔥 Подписывайтесь, вольные люди, давайте держаться вместе в бурные времена!
А это резервный канал, на всякий пожарный 🧨 https://www.youtube.com/channel/UCni3Y81FrmY5B-Pxg2poyMQ
Будем на связи ✊

–укр–

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній розповів про значення терміну «хресний хід» та ті чудотворні ікони, які прибули в Київ для участі у святкуванні Дня Хрещення Русі.

“Попереду ходу йде Хрест, він веде народ з молитвою. І хресний хід будуть очолювати святині, які ви бачите. Це і мощі святого рівноапостольного благовірного князя Володимира – нашого Хрестителя і його ікона. А також ікони, які представляють різні регіони нашої країни.

Південь – це «Касперівська» ікона Божої Матері, яка знаходиться постійно в Успенському соборі Одеси. Північ – «Любецька» ікона Чернігівщини, які відома з ХІ століття і дуже багато чудес на протязі історії проявила. Наші західні ікони – «Почаївська» ікона Божої Матері. Це такий форпост православної Церкви і нашої Вітчизни на Заході. Це і ікона «Зимненська», яка особисто пов’язана з життям святого князя Володимира. За преданням, саме вона пов’язана зі шлюбом князя і царівни Анни”.

Святиням можна вклонитися протягом всієї ночі 27 липня у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських до початку урочистої літургії, яку проведе Предстоятель УПЦ Митрополит Онуфрій 28 липня.

Секретар вченої ради Київської духовної академії протоієрей Василій Яковчук пояснив, чому взагалі ікони беруть участь у хресних ходах.

“Хресні ходи – це давня християнська традиція. Православні християни її звершують дуже довгий час. Хресна хода має свою послідовність розміщення: очолює ходу Хрест із зображенням Спасителя, як Він очолює Церкву, потім ідуть святині того народу, який звершує Хресну ходу. У даному випадку це святині українського народу – ікони Української Православної Церкви. Після святинь ідуть священослужителі: предстоятелі, єпископат, священики. Потім ідуть віруючі”.

“Думаю, що всі спільні молитви православних християн єднаються в одному – щоб всі були єдині в Україні. Сучасні розділення в православній Україні продовжують кровоточити. Ми не можемо спокійно на це дивитися. Навіть православні ієрархи інших помісних Церков підтримують розкольницькі угрупування. Цю трагедію необхідно уврачувати. Це можуть зробити тільки молитви”.

Київ, 26 липня 2021

Ваш отзыв

comments

Translate »